Keanu Reeves’ten Matrix Açıklaması

The Matrix’in Neo’su Keanu Reeves, çekimleri Berlin’de devam eden serinin 4. filmi hakkında ipuçları verdi: Bu başka bir versiyon, bir uyanma çağrısı. Geçmişe gitmek yok.

The Matrix‘te 4. kez Neo rolüyle kamera karşısına geçen Keanu Reeves, BBC’nin The One Show programında konuştu ve şu anda Berlin’de çekim yaptıklarını söyledi.

Sunuculuğunu Alex Jones’un yaptığı programın konuklarından müzisyen Ronan Keating’in “Spoiler vermek istemem ama üçüncü filmin finalinde pek de geri dönecekmişsin gibi görünmüyordu” diye sorması üzerine 56 yaşındaki oyuncu “Evet Neo için biraz korkunç bir finaldi” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü.

“Lana Wachowski diye harika bir yönetmenimiz var ve o bir aşk hikayesi, ilham veren güzel bir senaryo yazdı. Bu başka bir versiyon, bir uyanma çağrısı. Ve aksiyonu harika, her şey açığa çıkacak.”

Pojeyle ilgili daha fazla ipucu almaya çalışan Ronan, filmin üçlemedeki olaylardan öncesini anlatıp anlatmayacağını da sordu. Reeves ise “Hayır hayır, geçmişe gitmek yok” ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu kısa süre önce Matrix 4 setindeki corona virüs önlemlerini övdüğü bir röportajıyla gündeme geldi. Associated Press’e konuşan aktör, setteki ortam için “Gerçekten özenli ve etkili protokoller işliyor ve çekimlerin ritmi, etkilenmedi ya da kesintiye uğramadı.Bunu sıkı çalışma ve organizasyon sayesinde başardık ve yine protokollerdeki özene borçluyuz” dedi.

(NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir