Kayıtlar İçin Son 10 Gün!

Sinema yazarlığı alanına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla açılacak olan Sinema Yazarlığı Atölyesi’ne başvurular devam ediyor. Atölyede başarı sağlayan kursiyerlere Film Arası Dergisi’nde yazma imkânı sağlanacak.

Film Arası Sinema Dergisi tarafından sinema yazarlığı alanında yeni yeteneklere katkı sağlamak amacıyla açılacak olan atölyeye başvurular devam ediyor. Kısa dönem pratik bir eğitimin esas alındığı ve bu alana ilgi duyan her yaştan sinemaseverin başvurabildiği atölyeye ilgi yoğun. Film Arası Dergisi ve Yeni Şafak Gazetesi sinema yazarı Suat Köçer’in katılacağı Sinema Yazarlığı Atölyesi için başvurular 25 Kasım’da sona erecek.

FİLM ARASI’NDA YAZMA İMKÂNI SAĞLANACAK
Atölyeye devam ederek başarı sağlayan kursiyerlere çok önemli bir fırsat tanınacak. Kursiyerler, aldıkları eğitimle geliştirdikleri sinema yazılarını Film Arası Dergisi’nde yayımlatabilecek.

SİNEMA YAZARLIĞI ATÖLYESİ
6 Aralık’ta eğitime başlayacak olan atölye için sınırlı sayıda kontenjan tanınıyor. Toplam bir buçuk ay devam edecek olan atölyede her hafta Pazar günleri 12.00-14.00 saatleri arasında eğitim verilecek. Her yaştan katılımcılara açık olan atölye için son başvuru tarihi 25 Kasım.

BAŞVURU ve KAYIT SÜRECİ
Sinema Yazarlığı Atölyesi’ne başvurmak isteyen katılımcıların iletisim@filmarasidergisi.com adresine kişisel bilgileri ile iletişim bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gerekiyor. Atölye yetkililerince başvuru talepleri alınan katılımcılar 29 Kasım Pazar günü yapılacak mülakatın ardından kayıt yaptırmaya hak kazanacak.

Sinema_Yazarligi_AtolyesiSUAT KÖÇER KİMDİR?
1980’de ERZURUM’da doğdu. Ortaokul yıllarında hikâyeler yazarak başladığı yazma serüvenine, 2002’den itibaren İstanbul’da devam etti. Çeşitli ulusal dergilerde sürdürdüğü kültür sanat konulu yazılarının ardından, tamamen sinemaya yöneldi. Türk Sineması eksenli eleştiri, araştırma-inceleme ve röportajları ulusal gazete ve dergilerde yayımlandı. Ağustos 2010’da FİLM ARASI SİNEMA DERGİSİ’ni kurdu. TRT TÜRK’te FİLM ARASI isimli haftalık sinema programını hazırlayıp sundu. FİLM ARASI SİNEMA DERGİSİ’nde yazılarını sürdüren Köçer ayrıca, YENİ ŞAFAK GAZETESİ’nde Pazar günleri sinema sayfası hazırlıyor.

Yayımlanmış kitapları
Bu Ne Biçim Cumartesi – Sepya Yayıncılık (Hikâye, 2008)
Belki Şehre Bir Film Gelir– Sepya Yayıncılık (Sinema Yazıları- 2010)
Dokuz Canlı Hikâye– Sepya Yayıncılık (Hikâye- 2012)

Katkıda Bulunduğu Kitaplar
Türk Sineması’nda İdeoloji– (Röportajlar)– Sepya Yayıncılık (2010)
Mayın Tarlasında Cola’sına Maç- (Sinema Yazıları)- Sepya Yayıncılık (2011)
Türk Sinemasında Yerli Arayışlar– (Zeki Ökten Maddesi) – Kültür Bakanlığı Yayınları- (2010)

Bilgi için: iletisim@filmarasidergisi.com
Telefon: 0 212 243 64 46

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir