Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, tam 10 yıldır, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kabulünün yıldönümünde, Türkiye’de AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması düzenliyor.

Festivalden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Tüm bireylerin onuru ile yaşayabilmesi için ilan edilen Beyannamede yer alan reddedilemez ve devredilemez insan haklarına dair söyleyeceklerinizi sinematik bir bakış açısıyla ifade etmeye sizi davet ediyoruz.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, bu yıl, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda düşünmeyi teşvik eden özgün kısa filmleri ayrıca ödüllendirilecektir.

Amatör ve profesyonel sinemacılar, başvurunuzu 13 Kasım 2020 saat 18:00’e dek internet üzerinden yapabilirsiniz.Tüm tür ve tekniklere açık kısa filmler, 3 ila 10 dakika arasında olabilir.Gelin, insan hakları konusunda birlikte düşünelim. 

Başvuru adresimiz: hrfc20@normconsulting.com Katılım koşulları ve başvuru formunu bu metnin altında yer alan bağlantılardan indirebilirsiniz.

Yarışmaya başvuran filmler bir ön elemeye tabi tutulacak ve seçilecek İnsan Hakları kategorisi için 10, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisi için 5 film, esas jüri tarafından değerlendirilmek üzere finale kalacaktır.

Birincilik Ödülü:Sony A6400 18-135 + Zhiyun Crane 2 3-Axis Gimbal sinema kiti

İkincilik Ödülü: Sony FDR-AX53 4K Video Handycam

Üçüncülük Ödülü: GoPro HERO8 Black 4K Aksiyon kamerası

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü: Sony FDR-AX53 4K Video Handycam

Yarışmanın tüm süreç ve gelişmelerini internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan #ABİnsanHaklarıKısaFilmYarışması etiketi ile takip edebilirsiniz.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir