Jodie Foster’dan Mona Lisa Filmi!

Kuzuların Sessizliği, Taksi Şoförü, Nell gibi filmlerin Oscar’lı yıldız oyuncusu Jodie Foster, yönetmenlik kariyerine yeni bir film ekleme hazırlığında. Foster, 1911 yılında ünlü Mona Lisa tablosunun çalınma hikayesini anlatan The Day They Stole the Mona Lisa kitabının uyarlaması için yönetmen koltuğuna oturacak.

‘Mona Lisa’yı Bu Kadar Ünlü Hale Getiren Olay Buydu’

Filmde Los Angeles Media Fund’ın desteği bulunacak ve şirketin başında bulunan Jeffrey Soros, film hakkında şu sözleri sarf etti: “Olay 1911 yılında yaşandı ve Mona Lisa’yı bu kadar ünlü hale getiren olay buydu. Film, hala işin içinde olan Phoenix tarafından geliştirildi. Ama en başından yeniden Bill Wheeler tarafından Jodie Foster’ın yönetmesi için yazılmış bir senaryomuz var. Eğlenceli bir hikaye ve suçun kendisi sofistike değil. Hikayemiz gerçekle kurguyu birleştiriyor ve odak noktası ise hırsızlığı düzenleyen karakterlerin ardında olanlar.”

Çekim Tarihi Henüz Belli Değil

Film için ne zaman harekete geçileceği henüz açıklanmadı. Ancak Foster’ın oyunculuk yapmak üzere anlaşma imzaladığı Prisoner 760 isimli başka bir film daha bulunuyor. Hangisinin önce, hangisinin sonra hayata geçirileceği bilinmiyor.

PAYLAŞ

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir