James Bond İçin 8 Aday!

25’inci kez seyirciyle buluşmaya hazırlanan James Bond serisinde beşinci ve son kez 007 karakterini canlandıran Daniel Craig sonrası rolü kimin alacağı tartışılıyor. Hafta sonu Tom Hardy’nin ismi ortaya atılsa da Craig’in tahtına 8 aday var.

Başka bir Bond filmi yapmaktansa bileklerini kesmeyi tercih edeceği esprisini yaptığı 2015’ten bu yana Daniel Craig’in yerine 007 olarak kimin geçeceği tartışılıyor. 25. Bond filmi ve Craig’in casus olarak son macerası Ölmek İçin Zaman Yok’un (No Time To Die) vizyon tarihi gitgide yaklaşırken, onun yerini alma olasılığı yüksek gösterilen oyuncuların listesi artıyor.

Son olarak Tom Hardy’nin yeni James Bond olacağı iddia edildi. Ancak Hardy, Craig’in tahtına aday gösterilen tek isim değil. İşte .ugüne kadar Sean Connery, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig gibi önemli isimler tarafından canlandırılan karakter için konuşulan ve açıklanana kadar tartışılmaya devam edecek isimler… 

James Norton


War & Peace ve McMafia dizilerinin 35 yaşındaki yıldızı, kısa süre önce The Independent’a, Bond’u oynamak bağımsız filmlerdeki rollerden fedakarlık etmek anlamına gelecekse kendisi için bunu yutmamın zor olacağını söyledi.

Sam Heughan


The Outlander dizisinin yıldızı daha önce Sean Connery’nin 007’i canlandırmasından bu yana ilk kez Bond’u İskoçya’ya geri getirmek istediğini söylemişti. 40 yaşındaki oyuncu, “Tabii ki rüya gibi bir rol ve bir İskoç Bond’u olurdu. Kim başka bir İskoç Bond görmek istemez ki!” demişti.

Tom Hiddleston

Birkaç yıl önce Bond yapımcısı Barbara Broccoli’yle görüşmesinin haber olmasından sonra, 39 yaşındaki Hiddleston’un bir sonraki Bond olacağına dair pek çok söylenti çıktı. Ancak Hiddleston, 2016’da hayranlarına “Dürüst olmak gerekirse sizden fazlasını bilmiyorum” dedi.

Richard Madden

NEW YORK, NEW YORK – APRIL 23: Richard Madden attends the TIME 100 Gala Red Carpet at Jazz at Lincoln Center on April 23, 2019 in New York City. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images for TIME)

Bodyguard ve Game of Thrones dizilerinin 34 yaşındaki yıldızı, daha önce GQ’ya “İnsanlar beni bu role layık gördüğü için adımın anılmasından fazlasıyla gurur duyuyorum. Çok gururlandım ve minnettarım. Bu dahil olmaya can atılacak gerçekten harika bir şey” dedi.

Jack Lowden

Lowden, olası Bond adayları arasında önde gösteriliyor ancak Dunkirk filminin 30 yaşındaki oyuncusu, Craig’in rolden ayrılmasını asla istemediğini söyledi. GP’ye konuşan Lowden, “Ben büyük bir Daniel Craig hayranıyım ve Bond’u canlandırmayı bırakması gerektiğini düşünmüyorum” dedi. 

Michael Fassbender

43 yaşındaki Fassbender, daha genç bir oyuncunun veya bir kadının rolü alması gerektiğini düşündüğü için kendini hariç bıraksa da 007 rolünün favorilerinden biri. GQ dergisine verdiği röportajda 007 rolüne isteyip istemediği sorulduğunda Fassbender, “Dürüst olmak gerekirse, hayır” demişti.

Idris Elba

Luther dizisinin 48 yaşındaki yıldızı Elba’nın Daniel Craig’in yerini almasına uzun zamandır olacak gözüyle bakılıyor ancak Elba, Event’e şunları söyleyerek söylentileri dağıtmaya çalışmıştı: Bond, dünyanın en büyük yapımlarından biri ve bu nedenle, nihayetinde onu kim oynarsa oynasın, onu yaşar. Tam da o karakter oluyor ve uzun yıllar o karakter olarak biliniyorsun. Şu an hâlâ Idris’le yan yana yaşayabilecek karakterler yaratıyorum. Beni ele geçiren ve tek başına beni tanımlayan karakterler değil.

(NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir