İzmir Kısa Film Festivali’ne Başvuru Yağdı

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği, 17-22 Kasım tarihleri arasında Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali için film başvuruları tamamlandı.

Animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde festivalde yarışmak üzere aralarında İran, Almanya, Ermenistan, İtalya, Küba, Afganistan, Japonya, Yunanistan, Kore, Porto Riko, İspanya, İsviçre, ABD, Mısır, Çin, Kırgızistan, Rusya, Venezuella, Fransa, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin bulunduğu 87 ülkeden bin 591 film başvurusu geldi. Festival kapsamında 400’ün üzerinde film İzmirli sinemaseverlerle buluşacak. Yapılacak olan etkinlikler, söyleşiler ve atölyeler içinse çalışmalar sürüyor.

Bu yıl 16.kez düzenlenecek olan İzmir’in kesintisiz devam eden tek film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ni tüm şehre yaymak üzere, yerel yönetimler ve üniversitelerle işbirliği sağlandı. Ege Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi’nde de film gösterimlerinin yapılacağı festivalin ana gösterim salonu ise Fransız Kültür Merkezi’nin yanında Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde olacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir