FilmArası Dergisi

İsveç’te “Gırgıriye” Filmi Gösterildi

İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleşen 2. Uluslararası Komedi Film Festivali’nin üçüncü gecesinde, Türk sinemasının en sevilen komedi filmleri arasında yer alan “Gırgıriye” gösterildi. Bio Sture’de gerçekleştirilen festival kapsamında, 10 ülkeden 10 uzun metraj film sinemaseverlerle buluştu.

Festivalin özel davetlisi olarak İsveç’te bulunan sanatçı Perran Kutman ve merhum Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal da izleyenler arasındaydı. Kutman yaptığı konuşmada, sanat hayatının 50. yılını kutladığını söyledi. Sanat hayatı boyunca hep saygı ve sevgi gördüğünü dile getiren Kutman, sevenlerine teşekkür etti. Kutman, “Dilerim gözlerimi kapatana kadar da sevgi ve saygı görürüm” dedi. Gırgıriye filminin hikayesini seyirciyle paylaşan Kutman, konuşmasının sonunda sahneye davet ettiği Gül Sunal ile beraber seyircileri selamladı.

Kartal Tibet’in yönettiği, Adile Naşit, Müjdat Gezen, Perran Kutman, Münir Özkul ve Ayşen Gruda gibi oyuncuların rol aldığı 1981 yapımı “Gırgıriye”, Türk sinemasının unutulmaz filmleri arasında yer alıyor.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017