Issız Adam Komşuda Yeniden Çekildi

Başrollerinde Melis Birkan ve Cemal Hünal’ın oynadığı Çağan Irmak’ın unutulmaz filmi Issız Adam Atina sokaklarında yeniden doğuyor. Most Production yapımı film yurtdışında yeniden çekilen (remake) ilk Türk filmi oldu.

Çağan Irmak’ın ‘Issız Adam’ filmi vizyona girdiği 2008 yılında aylarca vizyonda kalmış, o yılın en çok izlenen filmlerinden biri olmuştu.

‘Olağanüstü Senaryosu Ve Rejisi Hepimizi Derinden Etkiledi’

Filmin yönetmeni Yiannis Papadakos “Bu fikir ortaya çıktığı andan beri bütün ekip, yapım şirketi, oyuncular ve tabii ben, filmi büyük bir sevgiyle benimsedik. Çağan Irmak’ın olağanüstü senaryosu ve rejisi hepimizi derinden etkiledi. Filmin sadeliği, direktliği, yarattığı yoğun duygular içimize işledi. Atina’yı bugün olduğu gibi gösteren tamamen gerçekçi ve gerçek bir aşk hikayesi. Renkler, kokular ve zamansız melodilerle bezeli bir şehirde birbirinden çok farklı ve uzak iki insan belki de kaderin yardımıyla bir araya gelir… Hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir anda” dedi.

‘Hepimiz İçin Meydan Okuma’

Papadakos sözlerine şöyle devam etti: Bu film hepimiz için bir meydan okuma oldu. Genç bir yönetmen olarak, daha önce sinema ekranı için çekmediğim bir türde, romantik drama türünde bir film çektim. Özellikle Yiannis, başarılı bir komedyenken ilk defa bu filmde böylesine ters köşe bir karakter oynadı, altından büyük bir başarıyla kalktı, onunla gurur duyuyorum. Sonsuza Dek filminin bizi etkilediği gibi izleyen herkesi derinden etkilemesini umuyoruz. Tüm izleyicilerimize ulaşıp, hayatını değiştirmeye istekli olan herkesi birbiriyle özdeşleşmeye teşvik edeceğimizi umuyoruz.  Bu filmin eşsizliğini ve duygusallığını hisseden herkesin kalbine kazınmasını hedefliyoruz.

Galaya Çağan Irmak ve Yapımcı Mustafa Oğuz da Davetli

16 Aralık akşamı Atina’da gerçekleşecek galaya filmin yapımcısı Mustafa Oğuz ve yönetmeni Çağan Irmak da davetli olarak katılıyor. Film 1 Ocak 2020 tarihinde Yunanistan’da vizyona girecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir