İpekyolu Finalistleri Belli Oldu!

8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri finalistleri belli oldu.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) in düzenlediği 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerine, Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan’dan rekor sayıda başvuru gerçekleşti.

Ön jüri  değerlendirmesi sonucu ulusal ve uluslararası kategoride finalistler belirlendi.

Finalistler ve ön jüriler;

ULUSAL BELGESEL FİLM FİNALİSTLERİ

  • Seval (Ahmet Keçili)
  • Tülütabaklar “Ölümsüz Kahramanlar” (Yasin Öztürk),
  • Başka Vatanımız Yok (Bayram Küçük)
  • Bir Ömür Anadolu (Özer Kesemen)
  • Kanalı Beklerken (Yasin Serindere)
  • Çan: Bir Termik Kasabası (Mert Harmandar)
  • Uzun İnce Bir Yoldayım (Tuğba Kozan)
  • -N’olacak?- (Merve Tülay)
  • Uzaklar Keşkeler ve Ömer (Ömer Dişbudak)
  • Medar-ı Maişet Motoru (Kerem Evcil & Fatih Kıratlı)

Ön Jüri: Mehmet Güleryüz, Ensar Altay, Can Diker

ULUSAL ANİMASYON FİLM FİNALİSTLERİ

  • Orman Yarışı (Ali Tapan)
  • Yansımalar (Cengiz Dallıkavak)
  • The Needle / İğne (Ceylan Beyoğlu)
  • The SocialFamily (Sinan Arslan)
  • Malfunction (Ilgın Saçan)
  • İnsan! Dur 1 Dakika (Eren Bektaş)
  • Destansı Elmalar (Ali Tapan)
  • Son (Orhan Umut Gökçek-Şeyma Kavak Gökçek)
  • Sakula (Melek Dikilimustafa – Orhan Erkal)
  • Monolog (Selin Akalın)

Ön Jüri: Şafak Tavkul, Neda Üçer, Hakan Taşkıran

ULUSAL KISA FİLM FİNALİSTLERİ

  • Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye (Yavuz Akyıldız)
  • Şeker Gıda (Ferman Narin)
  • Beyhude (Doğukan Hazar İskenderoğlu)
  • Paydos (Öykü Orhan)
  • Perdeler (Fırat Onar)
  • Çerçeve(Berk Sata & Mert Sata)
  • Yalnız Değilsin(M. Mustafa Şahin)
  • Non-Lineer(Mert Eşberk)
  • Münhasır (Yeşim Tonbaz),
  • Kafeste “InTheCage” (Suat Oktay Şenocak)

Ön Jüri: Mustafa Bülbül, Feza Sınar, Yasemin Sezin

ULUSLARARASIFİNALİSTLER

  • Azerbaycan  
    • Such a Sweet Life (Lala Aliyeva-Klychkova)  /  Kısa Film,
    • Fisherman (Yegana Abdulmammadova)  / Belgesel
  • Çin                            
    • The Desert Walker(ChenYang)  / Kısa Film
    • Reminiscences (DaiYu)  / Belgesel,
    • The Gray and The Blue (Benjamin Barthélémy)  / Animasyon
  • Hindistan                  
    • Hunger (KatyayanShivpuri)  / Kısa Film
    • A Tale of BadMorning in India (Stalin Kalidas)  / Belgesel
    • Wade (UpamanyuBhattacharyya, Kalp Sanghvi)  / Animasyon
  • Irak                            
    • Mousl 980 (Ali MohammedSaeed)  / Kısa Film
    • Revolution on canvas (AhmedAlsammar)  / Belgesel,
    • It’s better there (Hassanain Al hani)  / Animasyon
  • İran                            
    • Tehran’splaque (AlirezaMahzoon)  / Kısa Film
    • Heartstring (Maryam Razaghi)  / Belgesel
    • Imaginary Scene (NedaGoodarzi)  / Animasyon
  • İtalya                         
    • Yalla (CarloD’ursi)  / Kısa Film
    • Wells of Hope (Lia Beltrami)  / Belgesel
    • Human? (Chiara Feriani)  / Animasyon
  • Kırgızistan                 
    • Barberry (AdiletBaktybekov)  / Kısa Film
  • Özbekistan                
    • Larisa (Saida’loxonMasudxonov)  / Belgesel
  • Pakistan                    
    • A Train CrossestheDesert (RahulAijaz)  / Kısa Film
    • Lost (Arham Mustafa)  / Animasyon
  • Suriye                       
    • Blue Bead (Abdullatif Hamza Kanaan)  / Kısa Film
    • Searchingfor Abbas Kiarestami (Malas Twins)  / Belgesel
  • Türkiye                   
    • Anoush (Deniz Telek)  / Kısa Film
    • Seval (Ahmet Keçili)  / Belgesel
    • Raccoon with Bitcoin (Serdar Çotuk)  / Animasyon
  • Yunanistan             
    •     Ifigeneia: nomoretears (George Georgakopoulos) / Kısa Film

Ön Jüri: Annie G. Pertan, Ela Gürmen, Fethiye Erbay, GülperRefiğ, Jale İncekol, Ulaş Işıklar, Orhan Koçak, Deniz Uğur

Avatar

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir