FilmArası Dergisi

‘İlham Veren Filmler’ İstanbul’da!

İlham Veren Film Günleri; içinde cesaret, nezaket, iyilik, güçlü karakterler ve inanmanın gücünü barındıran en iyi uluslararası kısa filmleri bir araya getiriyor!

Bağımsız Ukrayna Etkinlik Organizasyonu’nun genç ekibi, yine benzersiz bir film programını Kiev’den sonra İstanbullu sinemaseverlerle buluşturuyor. “Food Film Festival World: Turkey” ile tanıdığımız ekip, “Seyahat” ve “Spor” olmak üzere iki farklı temayla sunacakları “İlham Veren Film Günleri”ni, 23-24 Nisan ve 14-15 Mayıs tarihlerinde TÜRVAK Sinema Müzesi’nde gerçekleştiriyor.

İlk olarak 23-24 Nisan 2016 tarihlerinde, iki gün devam edecek “İlham Veren Film Günleri: SEYAHAT” programı; Hollanda, Kolombiya, Rusya, ABD, Avustralya, Almanya ve Arjantin’den farklı yönetmenlere ait toplam 18 filmi bir araya getiriyor. Varoluş ve seyahat üzerine felsefik bir filmle başlayan program, izleyenlerin en kısa zamanda Kolombiya’yı görmek istemelerine sebep olacak, bu ülkeye aşık insanların hikayelerini; yolculuklarında yalnız olmayı seçenleri; uzun bir bisiklet yolculuğu yapabilmek için işini bırakan bir adamın çarpıcı hikayesini; bir baba ile küçük kızının penguenleri görmek için Antarktika’ya yaptıkları uzun yolculuğu; ve bebekli genç bir çiftin eski bir arabayla yaptıkları Kaliforniya seyahatlerini  konu alan filmlerden oluşuyor.

İzleyen herkesin, yaşamöyküsü anlatılan kişilerde kendini görerek, ertelediklerini bir an önce yapmak için gerekli ilham kaynağı ve motivasyonu bulacağı; güçlü görsel anlatımlarıyla da heyecan verici 18 kısa filmi içeren “İlham Veren Film Günleri: Seyahat”, 23 Nisan Cumartesi ve 24 Nisan Pazar günü 15:00 ve 16:30 seanslarıyla TÜRVAK Sinema Müzesi’nde!

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017