İlham Veren Filmler İstanbul’a Geliyor

İlham Veren Film Günleri; içinde cesaret, nezaket, iyilik, güçlü karakterler ve inanmanın gücünü barındıran en iyi uluslararası kısa filmleri bir araya getiriyor!

Bağımsız Ukrayna Etkinlik Organizasyonu’nun genç ekibi, yine benzersiz bir film programını Kiev’den sonra İstanbullu sinemaseverlerle buluşturuyor. “Food Film Festival World: Turkey” ile tanıdığımız ekip, “Spor” ve “Seyahat” olmak üzere iki farklı temayla sunacakları “İlham Veren Film Günleri”ni, 19-20 Mart ve 23-24 Nisan tarihlerinde TÜRVAK Sinema Müzesi’nde gerçekleştiriyor.

İlk olarak 19-20 Mart 2016 tarihlerinde, iki gün devam edecek “İlham Veren Film Günleri: Spor” programı; ABD, Avustralya, Kanada, Finlandiya ve İspanya’dan, farklı yönetmenlere ait toplam 10 filmi bir araya getiriyor. Bir kadın boksörün alışılmışın dışındaki hikayesiyle başlayan program; “koşmak özgürlüktür” diyen evsiz bir adamın, su balesine başlama yaşının olmadığını ispatlayanların, dağ tırmanışında yitirdikleri arkadaşlarının anısına buz falezlerine meydan okuyan dağcıların ve sevdiği sporu yapmak için her şeyden vazgeçen bir doktorun hikayesine uzanıyor.

İzleyen herkesin, yaşamöyküsü anlatılan kişilerde kendini görerek, ertelediklerini bir an önce yapmak için gerekli ilham kaynağı ve motivasyonu bulacağı; güçlü görsel anlatımlarıyla da heyecan verici 10 kısa filmi içeren “İlham Veren Film Günleri: Spor”, 19 Mart Cumartesi ve 20 Mart Pazar günü 15:00 ve 16:30 seanslarıyla TÜRVAK Sinema Müzesi’nde!

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir