İkinci Filmin Çekimleri Başladı!

Marvel Stüdyoları, “Guardians of the Galaxy 2” için ilk çekimlere Atlanta, Georgia’daki Pinewood stüdyolarında başladı. 5 Mayıs 2017’de vizyona girmesi planlanan filmin yapımı Atlanta Pinewood stüdyolarında gerçekleşecek.

“Guardians of the Galaxy 2” filminin yazar ve yönetmenliğini James Gunn (“Galaksinin Koruyucuları”, “Yaratıklar” ) üstleniyor. Bu filmde ilk koruyucular, yani Peter Quill/Star-Lord rolünde Chris Pratt (“Jurassic World,” “Galaksinin Koruyucuları”); Gamora rolünde Zoe Saldana (“Galaksinin Koruyucuları,” “Star Trek Bilinmeze Doğru”); Drax rolünde Dave Bautista (“Spectre,”  “Galaksinin Koruyucuları”); Rocket’i seslendiren Bradley Cooper (“Joy,” “Keskin Nişancı”); Groot’u seslendiren Vin Diesel (“Galaksinin Koruyucuları,” “Hızlı ve Öfkeli 7”); isimlerinin yanı sıra Yondu rolüyle Michael Rooker ( “Galaksinin Koruyucuları,” “Jumper”); Nebula rolüyle Karen Gillan (“Galaksinin Koruyucuları,” “Büyük Açık”) ve Kraglin rolüyle Sean Gunn (“Galaksinin Koruyucuları,” “Gilmore Girls”) geri dönüyor. Yeni oyuncuar arasında Pom Klementieff (“Oldboy”), Elizabeth Debicki (“The Great Gatsby,” “Everest”), Chris Sullivan (“The Knick,” “The Drop”) ve Kurt Russell (“The Hateful Eight,” “Furious 7”) da bulunuyor. Filmde ekip yeni maceralarına devam ederlerken Peter Quill’in gerçek ailesiyle ilgili gizem perdesi aralanıyor.

“Guardians of the Galaxy 2” filminin yapımcılığını Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige üstlenirken, baş yapımcılığı Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Jonathan Schwartz, Nik Korda ve Stan Lee üstleniyor.

Yönetmen James Gunn’ın yaratıcı ekibine dahil olanlar ise görüntü yönetmeni Henry Braham (“Tarzan Efsanesi,” “Altın Pusula”); yapım tasarımcısı Scott Chambliss (“Star Trek,” “Yarının Dünyası”); editörler Fred Raskin (“The Hateful Eight,” “Galaksinin Koruyucuları”) ve Craig Wood (“Galaksinin Koruyucuları,” “Karayıp Korsanları: Dünyanın Sonu”); üç defa Oscar®a aday gösterilen kostüm tasarımcısı Judianna Makovsky (“Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı,” “Harry Potter ve Felsefe Taşı”); Oscar® adayı görsel efektler denetmeni Chris Townsend (“Yenilmezler 2: Ultron Çağı,” “Iron Man 3”); dublör koordinatörü Tommy Harper (“Karayıp Korsanları 5,” “Kaptan Amerika: Kış Askeri” ); yardımcı yapımcı / ilk yönetmen asistanı Lars Winther (“Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı,” “Kaptan Amerika: Kış Askeri”); ve altı defa Oscar®a aday olan, özel efektler denetmeni Dan Sudick (“Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı,”  “Yenilmezler”).

“Galaksinin Koruyucuları” eleştirmenlerin ve seyircinin favorisi olarak dünya çapında 770 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti ve Marvel Sinema Evrenindeki en başarılı film çıkışı rekorunu kırdı. Buna ek olarak filmin müziği platinum kazanarak Grammy®’e aday gösterilmişti.

Marvel Stüdyoları 2015’te “Yenilmezler 2: Ultron Çağı” filminin yayınlanmasıyla birlikte emsali olmayan başarısını sürdürdü. Bu film beyaz perdeye çıktığında 191,3 milyon dolarlık gişe hasılatıyla tüm zamanların en büyük ikinci açılışını yaptı. Aynı zamanda sinemaya çıktığı her ülkede birinci sıraya yükselerek küresel anlamda 1,4 milyar dolarlık gişe hasılatı getirdi. Stüdyo aynı zamanda bir başka seri olan ve başrollerini Paul Rudd, Michael Douglas ve Evangeline Lilly’nin paylaştıkları “Ant-Man” filminin de çıkışını başarıyla gerçekleştirdi. Film 17 Temmuz’da gişe hasılatlarında birinci sırada açılış yaparak dünya çapında 519 milyon dolarlık gişe hasılatı getirdi. Marvel markaları bu filmle birlikte peş peşe 12 filmiyle birinci sırada yurtiçi hasılat açılış rekorunu sürdürmüş oldu.

1969’da yayınlanan Marvel çizgi roman karakterlerini temel alan “Galaksinin Koruyucuları ”,

“Iron Man,” “The Incredible Hulk,” “Iron Man 2,” “Thor,” “İlk Yenilmez: Kaptan Amerika,” “Yenilmezler,” “Iron Man 3,” “Thor: Karanlık Dünya,” “Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Galaksinin Gardiyanları,” “Yenilmezler 2: Ultron Çağı,” “Ant-Man,” ve yakında beyaz perdeye çıkması planlanan “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” (6 Mayıs 2016); “Doctor Strange,” (4 Kasım 2016; “Örümcek Adam,” (7 Temmuz 2017); ve “Thor: Ragnarok” (3 Kasım 2017) gibi destansı sinema neslini sürdürüyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir