FilmArası Dergisi

Hazar Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

‘Ermeni İşgali Altındaki Karabağ’ konulu kısa film yarışmasında finale kalan filmler Hazar Ödülleri için yarışacak.

Hazar ülkelerini mercek altına alan Türkiye’nin ilk ve tek dergisi Hazar World, organizasyonunu üstlendiği Hazar Kısa Film Yarışması ile Karabağ sorununu gündeme taşırken sinema sanatına gönül veren yapımcı ve yönetmenleri de desteklemeyi amaçlıyor.

Başvuruların 6 Şubat’ta sona erdiği yarışmanın finalinde ön seçici kurulun değerlendirmeleri sonucu belirlenen 10 film Hazar Ödülleri için yarışacak.

BÜYÜK ÖDÜL 23 BİN

Yarışma kapsamında 23 bin TL ödül dağıtılacak. Kurmaca, Belgesel, Animasyon, Canlandırma ve Deneysel türlerinin kabul edileceği yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, jüri özel ödülüne hak kazanan filme ise 1,000 TL ve Apple iPad Mini 16GB Wi-Fi Tablet verilecek.

Savaş yılları, savaşta şehit düşenler, gaziler, savaş sonrası göçe zorlanan kadın, çocuk ve yaşlılar; göçmenlerin sorunları, yaşamları ve adaptasyon süreçlerinin ele alındığı yarışmanın jüri üyeliğini ise yayın yönetmenimiz Suat Köçer ile Mesut Yar, Nebil Özgentürk, Mustafa Karaalioğlu, İsmail Küçükkaya, Asli Öymen, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, eski Büyükelçi ve Türk Keneşi Eski Genel Sekreteri Halil Akıncı, SOCAR Türkiye CEO’su Kenan Yavuz, Ardan Zentürk ve Ayşenur Arslan üstleniyor.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017