Haftanın Vizyon Filmleri!

The Hateful Eight

filmarasi-the-hateful-eight

The Hateful Eight, Amerikan İç Savaşı’nın bitiminden sonra bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor. Yolcular, cellat John Ruth ve yakaladığı kaçak Daisy Domergue, Domergue’nun adalete teslim edilmesi için Red Rock kasabasına hızla yol alır. Yolda iki yabancıyla tanışırlar. Biri, kötü şöhretli bir ödül avcısı olan, zenci bir eski federasyon askeri Binbaşı Marquis Warren ve diğeri de kasabanın şerifi olduğunu iddia eden güneyli haydut Chris Mannix. Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, bir dağ geçidindeki konaklama yeri olan Minnie’s Haberdashery’ye sığınır.

Quentin Tarantino’nun son projesi olan ‘The Hateful Eight’ adlı filmin başrollerinde Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Michael Madsen, Tim Roth yer alıyor.

Creed

filmarasi-creed

Kimsesiz Adonis bir yetimhanede günlerini geçiren ve kavgacılığı ile tanınan bir yetimdir. Bir gün babasını tanıdığını söyleyen bir kadın onu ziyarete gelir ve kendisini yetimhaneden çıkartmak istediğini söyler. Babasının resmi nikahlı ama artık dul eşi olan bu kadın Mary Anne Creed’dir. Adonis’in babası ise efsanevi boksör Apollo Creed’den başkası değildir. Üvey annesinin himayesinde gayet iyi bir yaşama kavuşan Adonis, önündeki tüm iyi yaşam fırsatlarına rağmen sadece babası gibi boksör olmak istemektedir. Kendisine karşı gelenlere inat babasının en yakın arkadaşı ve rakibi olan Rocky Balboa’nın kapısını çalar.

Filmin başrollerinde Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Phylicia Rashad, Tony Bellew yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Ryan Coogler otururken, senaryo ise Aaron Covington’a ait.

Büyük Açık

Left to right: Steve Carell plays Mark Baum and Ryan Gosling plays Jared Vennett in The Big Short from Paramount Pictures and Regency Enterprises

Left to right: Steve Carell plays Mark Baum and Ryan Gosling plays Jared Vennett in The Big Short from Paramount Pictures and Regency Enterprises

Tamamı bankacılık sektörünün dışından dört kişi büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, yani ekonominin küresel bazdaki büyük çöküşünü görmektedir. Böyle bir olay karşısında akıllarına son derece büyük ve kurnazca bir fikir gelecektir. Cesurca hamlelerle gerçekleştirdikleri yatırımları, onları her şeyi ve herkesi sorgulamalarının gerektirdiği modern bankacılığın karanlık, hassas ve bilinmezlerle dolu noktalarına götürecek ve şaşırtıcı bir yolculukla baş başa kalacaklardır.

Ünlü yazar Michael Lewis’in çok satan kitabına dayanan ve gerçek bir hikayeden yola çıkan, Adam Mckay’in yönettiği Büyük Açık adlı ilgi çekici filmin kalabalık oyuncu kadrosu ön plana çıkarken başarılı isimler Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt başrollerde yer alıyor. Filmin senarist koltuğunda ise Adam McKay ve Charles Randolph oturuyor.

Joy

filmarasi-joy

Joy henüz küçüklüğünden itibaren hayal gücü çok gelişmiş olan, yeni icatlar üretme peşinde bir kızdır. Hayatında, ailesinde yaşadığı zorluklara rağmen üretkenliğini hiç yitirmez; günlük yaşamda pratik konulara dair elinden her türlü iş gelir. Bu arada boşandığı eşi, sorunlu annesi, ilgi isteyen iki küçük çocuğu ve yarı belalı babasıyla “normal” bir hayat sürdürmeye çalışır. Fakat bir gün her şey canına tak eder ve Joy yarım bıraktığı hayallerinin bir notkasından tutmak için yeniden kolları sıvar.

Filmin yönetmen koltuğunda Oscar sinemacı David O. Russell otururken ödüllü başrol Jennifer Lawrence’a Umut Işığım filminde olduğu gibi Bradley Cooper ve Roberto DeNiro eşlik ediyor.

Amman Hocam

filmarasi-les-profs

Üniversite yerleştirme sınavlarında %12 başarı oranı ile bir kenar mahalle Lisesi yılının en kötü okulu seçilmiştir. En iyi öğretmenlerin bile başarısız olduğu bu okulda kurumu kurtarmak için kolları sıvayan yetkililer yaratıcı bir fikir ortaya atarlar: En kötü öğrenciler vs. en kötü öğretmenler.

Bu benzersiz stil velileri pek memnun etmese de öğrencilerin ilgisini çeker. Pierre-François Martin-Laval’ın yönettiği Amman Hocam adlı film konusuyla ortaokul, lise yaş grubuna hitap etse de orta yaş grubu seyirciye de eski günlerini tekrar yaşatan bir eğlence zinciri sunarken duygulandırmayı ve hedefe giden yolda ısrarla mücadele etmeyi ön plana çıkarmaktadır. Başrollerde Christian Clavier, Isabelle Nanty ve Pierre-François Martin-Laval yer alıyor.

Sevimli Tilki

filmarasi-sevimli-tilki

Ge Shuiying’in yönetmen koltuğunda oturduğu Sevimli Tilki’nin seslendirme kadrosunda Ashley Bril, Anthony Lawson, Shannon Settlemyre, Matthew Warzel gibi isimler var. Kanada yapımı filmde Ajan F.O.X.’un Havuç Şehri’nde başından geçen enteresan olaylar anlatılacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.