Güzel Havalar’a Aizanoi Kısa’dan Ödül

Yönetmen Okan Akgün’ün kısa filmi ‘Güzel Havalar’ Kütahya Valiliği öncülüğünde, Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği (ASİFSAD) tarafından düzenlenen Aizanoi Kısa Film Festivali’nde Ahmet Uluçay Ödülü’ne layık görüldü.

Güzel Havalar filmi Orhan Veli Kanık’ın aynı isimli şiirinden uyarlanmıştır. İstanbul metrosunda çalışan ve hayatını rutinler üzerine kuran Rıfat’ın Filiz’le karşılaşması sonucu ruhunda oluşan dönüşümü konu alır.
Kendi hayat rutini içinde annesiyle birlikte yaşayan Rıfat, şehir metrosunda; kayıp eşyalar, duyurular ve anonslardan sorumlu memur olarak çalışmaktadır.

Okan Akgün’ün festival ve ödül ile ilgili yorumları şöyle:

“Aizanoi Film Festivali’nde Aizanoi Antik Kent’inde büyülü bir atmosferde filmlerimizi izledik. Daha sonra Valilik önünde yapılan gösterimlere de ilgi büyük oldu. Kütahya’nın sinema kültürünü beslemesi açısından mutluluk verici bir organizasyon. Özellikle eserlerine ve yaşam anlayışına hayran oldugumuz üstad Ahmet Uluçay’ın anılması çok önemliydi. Sinemaya olan tutkusu ve inadı biz peşinden gelen sinemacıların ilham kaynağınıdır. Türkiye sinemasına çok şey öğretti. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum ve bu güzel festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir