Greta Thunberg Dizi İçin Anlaştı!

BBC Stüdyosu Greta Thunberg ile  bir televizyon dizisi yapacağını açıkladı. Dizide; Thunberg’in 17 yaşından beri başlattığı çevre duyarlılığına yönelik kampanyalarından onun yetişkinlik dönemine kadar süren yolculuğu anlatılacak.

Projeyle İlgili Çok Az Detay Paylaşıldı

Henüz yayım kanalı açıklanmayan serinin kaç bölüm olacağı ve isminin ne olacağı da belirlenmedi. BBC Stüdyosu projeyi kendi Showcase etkinliğinde pazertesi günü Liverpool’da duyurdu.

Bilim Üzerine Çalışan Bir Uzman Kadrosu Olacak

Thunberg dizisinin yapımı BBC Stüdyonun bilim bölümü tarafından yapılacak, bununla birlikte onun küresel ısınma için gösterdiği savaş misyonunun arkasında bilim üzerine çalışan bir uzman kadrosu olacak. Ayrıca Thunberg’in konuşmalara hazırlanması ve kendi yaşamını yansıttığı ergen olarak kimsenin yaşamına benzemeyen hayatındaki bazı ‘sessiz anları’ da paylaşılacak.

Uygulayıcı Yapımcı Rob Liddel diziyle ilgili şunları söyledi; Greta dizisin yapmak olağanüstü bir ayrıcalık, küresel bir ikon olmanın nasıl bir şey olduğu hakkında fikir edinmek.

Greta Thunberg Hakkında

2003 doğumlu Greta Thunberg,  Ağustos 2018’de iklim değişikliği ile savaşılmaya hemen başlanması gerektiği konusunda protestolara başlayan İsveçli bir eylemci. “İklim için okul grevi” ile medyanın dikkatini çekmeye başlayan Thunberg, o zamandan beri iklim aktivistliği yapmaktadır. Medya ile yayılan protestosuna destek olarak, okullar iklim hareketi için greve Kasım 2018’de başlamış ve aynı yılın Aralık ayında Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP24) ardından büyüyüp dünyaya yayılmıştır.

(Deadline)

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir