‘Gizemli Kutu’yu Tanıttı

Netflix, kullanıcıların çocuklar için yeni diziler ve filmler keşfetmesine yardımcı olmak için geliştirdiği ‘Gizemli Kutu’yu tanıttı.

Netflix Perşembe günü, “Bir Şey Oynat” olarak bilinen mevcut başka bir özelliğe benzer şekilde çalışan “Gizemli Kutu” adlı yeni bir özelliği duyurdu. “Gizemli Kutu” ebeveynlerin çocuklara uygun yeni diziler ve filmler bulmasına yardımcı oluyor.

Netflix’in Gizemli Kutusu, adından da anlaşılacağı gibi platformdaki yeni içerikleri keşfetmenin yeni bir yolu. Ne de olsa, izleyecek yeni bir dizi veya film seçmek, özellikle çocukların içeriği söz konusu olduğunda, kolay bir şey değil.

Yeni özellik, yalnızca çocuk profilleri için geçerli olacak ve doğrudan Netflix ana ekranında görünecek. Tüm ebeveynler ve çocukların yapması gereken, ana sayfanın üst kısmındaki “Favoriler Satırı”nı bulmak ve ardından “Gizemli Kutu” seçeneğini seçmek. Bundan sonra, Netflix ekranda bir öneri gösterecek.

“Çocuklar sevdikleri şeylere – en sevdikleri oyuncaklara, yiyeceklere, şarkılara – çekilir ve onları yeni bir şeyler denemeye ikna etmek zordur. Bu nedenle bugün, çocuklara bir sonraki favori dizilerini ve filmlerini keşfetmeleri veya tanıdık bir yüzle yeniden bağlantı kurmaları için eğlenceli ve güvenli bir alan sağlamak adına dünyanın dört bir yanındaki TV’lerde yeni bir gizemli kutu özelliğini kullanıma sunuyoruz.”

Şirkete göre bu yen, çocukları “dünyalarını şekillendiren” hikayelere bağlayan “ilgi çekici ve kişiye özel” bir deneyim getiriyor. Ancak, önerilerin rastgele mi yoksa kullanıcı tarafından izlenen diğer içeriğe dayalı mı olduğu açık değil.

Kaynak: 9to5Mac

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir