Gişenin de Kahramanı Oldular

Walt Disney Animasyon Stüdyolarının son filmi 6 Süper Kahraman/Big Hero 6, 7.196.000 TL hasılat elde etti.

6 Süper Kahraman, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de gişede büyük bir başarıya imza attı.

Şu ana kadar elde ettiği 7.196.000 TL hasılat ile Arabalar 2’nin yerini alarak Karlar Ülkesi’inden (Frozen) sonra Disney’in en iyi hasılata sahip ikinci animasyon ünvanının sahibi oldu.

Sevimli sağlık robotu Baymax ile dahi Hiro Hamada arasında gelişen sıcacık ilişkiyi konu alan film, hem çocuklar hem de aileleri tarafından çok beğenilmişti.

6 Süper Kahraman Hakkında

6 Süper Kahraman (Big Hero 6) izleyicinin Walt Disney Animasyon Stüdyoları’ndan beklediği kalbe dokunan ve mizah dolu bir hikayeye sahip olmakla birlikte aksiyonla karışık bir komedi macera filmi…

Film, dehasının güçlerini kullanmayı öğrenen robot dahisi Hiro Hamada’nın, Hiro’ya bu konuda yardımcı olan muhteşem kardeşi Tadashi’nin, onlara çok benzeyen, macera bağımlısı olan arkadaşları GoGo Tamaga’nın, düzenli ve tatlı Wasabi No-Ginger’ın, kimya dehası Honey Lemon’ın ve fanatik Fred’in hikayesini anlatıyor. 6 Süper Kahraman kendini tehlikeli bir komplonun içinde bulunca en yakın arkadaşı olan Baymax isimli bir robotun yardımını istemek zorunda kalan robot dahisi Hiro Hamada’yı ve bir grup yüksek teknolojili kahramanının bu gizemi nasıl çözdüğünü anlatan aksiyonla karışık bir komedi macera filmi.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir