FilmArası Dergisi

Bir Kez Daha Kraliçe Olacak

Kraliçe II. Elizabeth’i oynadığı “Kraliçe” (The Queen) filmiyle 2006’da En iyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanan İngiliz oyuncu Helen Mirren (69), aynı rol için bu kez Broadway’de sahneye çıkacak.

Mirren, oyundan önce New York Times’a İngiltere kraliyet ailesinin yaşamına ilişkin gözlemlerini paylaştı. Mirren, kraliyet ailesinin yaşamı için “Anlayabileceğimizin ötesinde” ifadesini kullandı. Mirren, “Hayatlarında hiçbir şey için sıra beklememişler. Sokağa çıktıklarında trafik kapatılıyor. Böyle bir dünyayı tahayyül bile edemezsiniz. Sanki uzaylılar” dedi.

Mirren, “Bunun dışında diğer insanlar gibi güvensiz, kırılgan, karmaşıklar” diye ekledi. Helen Mirren, kraliçe tarafından 2003 yılında erkeklere verilen “şövalye” unvanına denk “dame” asalet unvanı ile ödüllendirilmişti.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017