“Geleceğin Sineması” Başvuruları Başladı!

Sinema tutkusunu beyaz perdeye taşımak ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen sinema öğrencileri için “Geleceğin Sineması” yarışmasının başvuruları açıldı!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğinde düzenlenen “Geleceğin Sineması”, 21. yılında da genç sinemacılara destek olmaya devam ediyor. Senaryo aşamasından üretim aşamasına kadar her adımda rehberlik ve maddi destek sunan yarışma, nitelikli kısa filmler üretmek ve gençlerin sinema potansiyellerini ortaya çıkarmak için eşsiz bir platform sunuyor.

Gençlerin nitelikli filmler üretmelerine destek olmayı hedefleyen “Geleceğin Sineması”, geçmiş yıllarda gerçekleştirilen filmlerden birçoğunun Türkiye ve uluslararası festivallerde ödüller kazanmasıyla ön plana çıkmaktadır. Başarıları sayesinde “Geleceğin Sineması”, beyaz perdeye önemli katkılar sunan yarışmalar arasında yerini sağlamlaştırdı.

Geleceğin Sinemasını İnşa Eden Genç Yeteneklere Destek

21 yıldır T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle gerçekleştirilen Geleceğin Sineması’nda bu yıl 10 senaryo projesi 25 bin TL maddi destek ile film çekmeye hak kazanıyor. Konu ve tür sınırlaması bulunmaksızın, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelindeki devlet, özel ve vakıf okullarının sinema ve medya bölümlerinde okuyan ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmanın başvuruları https://geleceginsinemasi.com adresindeki form üzerinden gerçekleştirilecek.

Sinemaya uzanan yolculukta, “Geleceğin Sineması” yarışması, yetenekli öğrencilere rehberlik etmeye ve onları motive etmeye devam ediyor. Yarışma, gençlerin akademik başarılarını ve gelecekteki kariyerlerini geliştirmek için daha iyi projeler üretmelerine imkân tanıyarak geleceğin sinemasını inşa ediyor.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular https://geleceginsinemasi.com adresi ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir