FilmArası Dergisi

Gassal 18 Aralık’ta Geliyor

18 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşacak olan Gassal adlı filmin başrollerini Ayhan Eroğlu ve Nilay Olcay üstleniyor. İnsanların kendi iç dünyalarının yüzleşmelerine sahne olan Gassal’da Ayhan Eroğlu işi ölü yıkamak olan karaktere hayat veriyor. Yalnız yaşayan Gassal Abbas ölülerle kurduğu dünyası sayesinde hayata bağlanıyor. Film aynı zamanda, Türk korku sinemasının bilinen senaristlerinden Alper Kıvılcım’ın ilk yönetmenlik tecrübesi.

FİLMİN KONUSU

Gassal Abbas ücra bir köydeki evinde kendi başına yaşamaktadır. Evin alt katını gasilhane olarak kullanan Abbas burada köyün erkek ölülerini yıkar ve kefenler. Şehir hayatından bıkan Akay’ın yolu Abbas’ın yaşadığı köyden geçer. Kim masum ya da kim kötü anlamanın tek yolu yüzleşmektir.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017