‘Gain’e Bir Bakış

Dün yayın hayatına başlayan Gain, orjinal projelerini yayınlanmaya başladı.

Engin Günaydın ve Devin Özgün Çınar’ın başrolünde yer aldığı 10 Bin Adım dizisinin ilk iki bölümü yayınladı. 10’ar dakikalık bölümlerden oluşan dizide iki eski sevgilin hem yürüyüp hem de yaşadıkları şeyleri konuştukları bir komedi dizisİ.

Ünlü müzik grubu MFÖ’nün daha önce hiç yayınlanmamış görüntülerinden oluşan belgeselinde ilk bölümü yayınlandı.

Yılbaşına özel ise instagram canlı yayından doğan Mücbir Sebepler adlı program yayın yapacak.

Ünlü oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın kısıtlı bütçeyle İstanbul’u dolaşacağı İstanbul Hesabı Ocak’ta yayında olacak.

Platformun içeriğine bakıldığında yerli ve yabancı kısa filmlerden oluşan seçki dikkat çekiyor. Diğer yandan instagram da çektiği İstanbul insanına dair fotoğraflar ve videolarla dikkat çeken Dinçer İşgel’in Türkiye’nin İnsanları adlı programı yer alıyor.

Yenilikçi bir yapım olan Gain hem süreleriyle hem de mobil cihazlardan indiriliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Sosyal medyada popüler olan hesapların, konuların Gain’de bir program olarak karşılık bulacak gibi gözüküyor.

Güncel, Haber, Dizi, Film, Program, Belgesel, Müzik ve Spor olmak üzere sekiz kategori bulunuyor. Ücretsiz olarak yayın hayatına başlayan Gain’in yeni projeleri ve ilerleyişi nasıl olacak merak konusu.

İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Yüksek lisansını Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında, "Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi" başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı "Sinema ve Felsefe" dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. 2019-2021 yılları arasında filmarasidergisi.com 'un yayın koordinatörlüğünü yaptı. Şimdilerde ise haberleri, röportajları ve sinema yazılarıyla yer alıyor. 2022 yılından itibaren Litros Sanat Dijital Kültür Sanat Gazetesi'nde editör olarak çalışıyor. Sinemanın gücüne inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir