Fred Ward Hayatını Kaybetti

Fred Ward Öldü: ‘The Right Stuff’, ‘Tremors’ ve ‘Remo Williams’ Oyuncusu 79 Yaşındaydı.

The Right Stuff, Tremors, Miami Blues, True Detective ve daha birçok filmdeki rolleriyle tanınan üretken aktör Fred Ward, 8 Mayıs’ta öldü. Ölümü, yayıncısı tarafından açıklandı. Ölüm nedeni veya yeri açıklanmadı.

San Diego doğumlu Ward, profesyonel kariyerine 1970’lerin televizyon dizilerinde küçük rollerle başladı ve ardından, Walter Hill’in yönettiği ve 1981’de vizyona giren, çığır açan film Southern Comfort’la güçlü bir izlenim bıraktı. İki yıl sonra, The Right Stuff filminde astronot Gus olarak oynadı.

Silkwood, Swing Shift, Remo Williams: The Adventure Begins, Tremors, Henry & June gibi filmler, Robert Altman filmleri The Player ve Short Cuts, Errol Morris’in The Dark Wind’ii ve Michael Apted’ın Thunderheart gibi filmleri de dahil olmak üzere ardı ardına parlak işlerde yer buldu. George Armitage’ın yönettiği, Alec Baldwin ve Jennifer Jason Leigh’in başrol oynadığı 1990 yapımı Miami Blues filminde rol aldı ve yapımcılığını üstlendi.

Televizyondaysa, Invasion Earth ve Dice adlı mini dizilerde oynadı ve Grey’s Anatomy, ER, United States of Tara, Leverage, True Detective ve daha birçoklarında konuk oyuncu olarak rol aldı.

Kaynak: Deadline

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.