Fransa’da Gösterime Giriyor!

Derviş Zaim’in senaryosunu kaleme alıp yönettiği Flaşbellek 12 Temmuz’dan itibaren Fransa’nın güneyindeki çeşitli kasaba ve mekanlarda Fransız seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Türk Sineması’nın önemli temsilcilerinden olan ünlü yönetmen Derviş Zaim, Türkiye’yi yurtdışında gururla temsil ediyor. Geçtiğimiz yıl Fransa’nın önemli festivallerinden birisi olan Cinemed’ten genç jüri ödülünün kazanan ve Fransızların gönlüne taht kuran Derviş Zaim’in son filmi Flaşbellek, şimdi de Fransız sinemaseverlerle buluşacak. Flaşbellek Fransa’nın güneyindeki çeşitli kasaba ve mekanlarda seyircisi ile buluşacak.

Konusunu Suriye savaşından alan Flaşbellek filminde, Salah Bakri, Ali Suleiman, Sara El Debuch, HusamChadat gibi Arap sinemasının önemli oyuncuları rol yapıyorlar, yapıtın görüntü yönetmenliğini ise tecrübeli usta Andreas Sinanos üstlendi. Derviş Zaim Flaşbellek’in pandemiye rağmen Fransa’nın güneyindeki sinema salonlarında seyirci karşısına çıkmasından dolayı sevinç duyduğunu belirtti.

Flaşbellek, Haziran ayının sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki uluslararası 27. Sedona film Festivali ile İtalya’daki 19. Ischia Film Festivalleri’ne Türkiye adına katıldı.

Flaşbellek, festival sürecinin tamamladıktan sonra önümüzdeki sene sinema salonlarında izleyicisi ile buluşacak.

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir