Fincher ‘Mank’ Filmiyle Dönüyor

David Fincher, Mindhunter dizisinden sonra yeniden beyaz perdeye dönme kararı aldı. Yeni filminin adının Mank olduğu resmi olarak açıklanmıştı. Şimdi ise Mank’in çekimlerinde yarıya gelindiği duyuruldu.

En Son Midhunter Dizisinde Yönetmen Koltuğundaydı

Fight Club, Zodiac, The Social Network, Seven, The Curious Case of Benjamin Button gibi yapımların usta yönetmeni David Fincher’ın son uzun metraj filmi En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar adaylığına layık görülen Gone Girl olmuştu. Fincher, bunun ardından Netflix orijinal dizisi olan Mindhunter ile hayranlarını yeniden bir noktada toplamayı başarmıştı. Şimdi ise yönetmen, yeniden beyaz perdeye dönüş yapıyor.

Senaryo David Fincher’ın Babasına Ait

Yaz aylarında ilk kez duyurusu yapılan Mank’in, söylenenlere göre çekimlerinin yarısı bitmiş durumda. Kalifornia Victorville’de bir çiftlikte çekimleri yapılmakta olan Mank’in senaryosu, David Fincher’ın babası Jack Fincher’a ait.

Film Citizen Kane Senaristinin Hikayesine Odaklanılacak

Film, Orson Welles’in yönetmeni olduğu Citizen Kane’in senaristi Herman J. Mankiewicz’in gerçek hikayesini anlatacak. Mankiewicz’e hayat veren isim, Darkest Hour ile Oscar Ödülü’nün sahibi olan Gary Oldman olacak. Amanda Seyfried ise aktris Marion Davies’i canlandıracak. Lily Collins’i Mankiewicz’in sekreteri Rita Alexander olarak; Tuppence Middleton’ı ise Herman’ın eşi Sara Mankiewicz olarak izleyeceğiz. The Souvenir’in yıldız oyuncusu Tom Burke, Orson Welles’e hayat verecek.

‘Citizen Kane Hiçbir Zaman Gerçekleştirilmeyebilirdi’

David Fincher’ın ekibiyle birlikte çalışan William Doyle, Mank’in düz bir biyografik film olmayacağını açıkladı. Mankiewicz, alkolik bir adam olarak biliniyor ve bir araba kazasının ardından bacağından kötü bir şekilde yaralanarak büyük acılar çekiyor. Acı çektiği sırada ise yüzlerce senaryo kaleme alıyor. Bu senaryolardan biri de Citizen Kane. Yani eğer ki bu olaylar yaşanmasaydı, Citizen Kane hiçbir zaman gerçekleştirilmeyecekti.

Kesin Tarih Henüz Belli Değil

Mank’in 2020 yılında tam olarak ne zaman izleyicileriyle buluşacağı bilinmiyor.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir