FilmArası Dergisi

Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başladı!

12 yıl önce, “Kadınlar Sinema Yapıyor” diye başlayan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, dünyanın her yerinden kadınları, kadın sinemacıları buluşturmaya devam ediyor.

On üçüncü festival “Kadınların Sineması, Kadınların Direnişi, Direnişin Sineması” temasıyla 13 Mart Cuma akşamı 19:00’da Galatasaray Meydanı’ndan Pera Müzesi’ne gerçekleşen Festival Yürüyüşü ile başladı.

Pera Müzesi’nde Deniz Türkali’nin açılış konuşmasıyla başlayan festivalin Mor Kamera Umut Veren Kadın Sinemacı Ödülü, Arkadaşımı Merak Ediyorum filmini yapan İzmir Bağımsız Kadın İnsiyatifi Sinema Atölyesi’ne verildi.
Kadınların binyıllardır süren direnişi, yüzyılı aşan sinema üretimini selamlayan açılış töreni “Direncimiz, umudumuz daim, düşlerimiz gerçek olsun” dileğiyle kapanışı yaptıktan sonra festival açılış filmi olan Arkadaşımı Merak Ediyorum filminin gösterimiyle sona erdi.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017