FilmArası Dergisi

Filmler Bu Yıl da Engel Tanımayacak

“Bir arada film izlemek mümkün” sloganıyla yola çıkan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, 21-26 Nisan 2015 tarihleri arasında üçüncü kez gerçekleştiriliyor.

Puruli Kültür Sanat tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde engeli olan ya da olmayan tüm sinemaseverler bir arada film izleyebiliyor, film ekipleriyle yapılan söyleşileri takip edebiliyor ve atölye çalışmalarına katılabiliyorlar.

Festival’deki tüm filmler sesli betimleme, işaret dili ve ayrıntılı altyazı eşliğinde gösteriliyor; yönetmen ve film ekipleriyle yapılan söyleşiler işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleşiyor. Festival’deki tüm gösterim ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleşiyor.

Festival’de her sene uzun, kısa ve belgesel 30’un üzerinde film; “Engelsiz Yarışma”, “Türkiye Sineması”, “Dünyadan”, “Engel Tanımayan Filmler”, “Uzun Lafın Kısası”, “Çocuklar İçin” ve “Sinema Tarihinden” tematik başlıkları altında sinemaseverlerle buluşuyor.

Festival gösterimleri bu sene Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu’nda ve Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017