Film Çekimlerine Sürpriz Ara

Yönetmen-Senarist Yüksel Aksu’nun yeni filmi İftarlık Gazoz’un çekimleri Muğla’da son hızla sürerken, sete Caretta Caretta’lar için ara verildi. Eğlenceli ve aynı zamanda duygusal hikayesiyle izleyicileri 1980 öncesine götürmeye hazırlanan İftarlık Gazoz’un çekimleri Muğla ve ilçelerinde devam ediyor. Plaj sahneleri için İztuzu Plajı’nda özel izinli bölgede set kurmaya hazırlanan ekip güzel bir sürprizle karşılaştı.

İztuzu’na özel izin almak için giden İftarlık Gazoz ekibi, DEKAMER (Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi) tarafından tedavi edilen beş yetişkin deniz kaplumbağası ve yeni doğmuş yaklaşık 50 yavrunun denize bırakılması gerektiğini öğrendikten sonra çekim planlarını değiştirdi.

DEKAMER tarafından 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nde bu özel anın gerçekleştirildiği tören için bir araya gelen yöre halkıyla birlikte İFTARLIK GAZOZ ekibi de bu mutlu sona tanıklık etti. Filmin yapımcıları Muzaffer Yıldırım ve Elif Dağdeviren, “Böyle önemli bir durum için gerekirse tüm program değişir, buna değer” dediler.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir