FilmArası Dergisi

Ferzan Özpetek’ten İddialı Kadro

Ferzan Özpetek’in kendi kitabından beyaz perdeye uyarladığı ‘İstanbul Kırmızısı’ filminin çekimleri Büyükada’da devam ediyor.

NTV’nin haberine göre, ‘Hamam’, ‘Kemerlerinizi Bağlayın’, ‘Şahane Misafir’ filmleriyle İtalyan ve Avrupa sinemasından bağımsız örnekler veren Ferzan Özpetek’in kendi kitabından beyaz perdeye uyarladığı “İstanbul Kırmızısı” filminin çekimleri Büyükada’da devam ediyor.

Büyükada’da yönetmen Ferzan Özpetek ve filmin başrol oyuncularının katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Özpetek, toplantıda yaptığı konuşmada, oyuncu seçiminin isimler üzerinden değil, oyuncuların rollere uygunluğu açısından yapıldığını ve çok küçük rollerde de çok büyük isimlere yer verdiğini söyledi. Romanlarında da, filmlerinde de hayatından parçalar olduğunu aktaran Özpetek, şöyle konuştu:

“Çekimlere Büyükada’da devam ediyoruz. Benim ilk Türk filmim. Onun için çok heyecanlıyım. Bu film, birebir benim hayatım değil. Birebir ‘İstanbul Kırmızısı’ kitabı da değil. Romanın aynısını yapmak beni sıkardı. Nejat İşler benim rolümde. Yani bir yönetmeni oynuyor. O yönetmen ben miyim ben de tam bilmiyorum. Mehmet (Günsür) ve Tuba (Büyüküstün) benim hayatımdaki çok önemli iki insanı canlandırıyor. Halit (Ergenç) ise tamamen yeni bir karakteri oynuyor.”

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017