‘Ağır Rol İstiyorum’

Ediz Hun, Tevfik Fikret ve Namık Kemal’i canlandırmak istediğini, “ağır bir rol” olması durumunda yeniden kamera karşısına geçebileceğini söyledi.

Oyunculuk kariyerinde 100’ü aşkın filmde rol alan 75 yaşındaki Ediz Hun, Tevfik Fikret ve Namık Kemal’i canlandırmak istediğini, “ağır bir rol” olması durumunda yeniden kamera karşısına geçebileceğini söyledi.

Teknolojinin geliştiğini ve modern makineler ortaya çıktığını aktaran Hun, kendi dönemlerinde bir sahnenin hazırlanması için saatlerce beklediklerini dile getirdi.

Yeşilçam’da 100’den fazla filmde rol alan ünlü sanatçı Hun, Türkiye’de otobiyografik filmlerin çok az çekildiğine değinerek, “Sinemada otobiyografik filmler çok önemli. Mesela Tevfik Fikret ve Namık Kemal’in hayatını canlandırmak isterim. Yaşım müsait olur mu o ayrı bir konu. Otantik ve orijinal portreler canlandırmak isterim. Hep aynı konuları evirip çevirip işlemektense daha orijinal şeyler sunmak seyirciye faydalı olur.” dedi.

Son zamanlarda film ve dizi teklifi almadığını da anlatan Hun, “Hiçbir zaman bir dizi ya da filmde rol alsaydım diye bir arzu duymam, sadece takdir ederim. Böyle bir beklenti içerisinde de değilim. Profesyonel bir sanatçıyım, her zaman çalışabilirim. Yaşımla uygun bir rol olacak. Ama öyle baba, amca rolü de değil. Kuvveti, kudreti, ağırlığı olan rol olursa çalışırım, yoksa çalışmam. Meslekte titiz bir adamım.” ifadelerini kullandı. (Yeni Şafak)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir