Fatih Akın’dan Yeni Dizi Projesi!

Ünlü yönetmen Fatih Akın HBO kanalı için Diane Kruger’in başrolde yer alacağı Marlene Dietrich isimli 6 bölümlük bir mini dizi çekeceğini açıkladı.

Duvara Karşı, Soul Kitchen ve Paramparça filmlerin yönetmeni Fatih Akın, Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin Youtube kanalında katıldığı sohbette yeni dizinin haberini verdi. Dizinin konusunu, Diane Kruger’in başrolde yer almasını ve HBO ile yollarının kesiştiğine dair açıklaması şu şekilde:

HBO için 6 bölümlük ‘Marlene Dietrich’ dizisini çekeceğiz. Mini dizi olacak. Aslında 30’ların Hollywood’u benim dünyam değil, o yüzden başta korku ve endişem vardı ama Diane Kruger bana cesaret verdi. Diane ‘Benim yönetmenim sensin. Ben Marlene Dietrich’i oynamak istiyorum, sen yaz, sen çek’ dedi. Ablam ne diyorsun sen? falan dedim. Gerçi ben ondan büyüğüm. Sonra baktım filmimiz gişe yapıyor, ödüller alıyoruz, madem aramızda böyle bir alışveriş var, yine beraber çalışalım dedim. Senaryoyu 1 yıl boyunca dört kişi yazdık. Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Farklı bir yaklaşımı var. Bir saatten sonra 6 bölüm çok para, ne yapacagız diye düşünmeye başladık. HBO ise ‘Biz bunu tek yapacağız. Sen sanatı hallet, biz parayı hallederiz.”

Diane Kruger, Fatih Akın’ın Paramparça filminde rol almıştı. Film 75. Altın Küre Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülünü kazanmıştı.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir