‘Babamın Kanatları’ Youtube’da!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı 1 Mayıs’ta Babamın Kanatları filmini sinemaseverlerle buluşturuyor. Film Cuma Akşamı 21.30’da Youtube kanalında yayınlanacak.

1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramında yayınlanacak ‘Babamın Kanatları filmin iş kazalarını konu ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda Kıvanç Sezer oturuyor. Yönetmenin ilk uzun metraj filminde Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel rol alıyor. Film ilk gösterimini Uluslararası Karlovy Vary Film Festivali’nde yapmıştı. Adana Altın Koza Film Festivali’nde de “En İyi Film “ dahil toplam 7 ödül kazanmıştı.

Filmin Konusu

İbrahim, ciddi bir hastalığa yakalandığını öğrenen bir inşaat işçisidir. Onun için hayatındaki en kıymetli değer ise kendisinden uzaklarda yaşayan ailesidir. Yeğeni Yusuf ise işinde yükselme hırsıyla yanıp tutuşan genç bir işçidir. Amcasını anlamaktan çok uzaktır. İbrahim’in çalıştığı bu toplu konut şantiyesinde şartlar gitgide zorlaşırken her geçen gün zihninde aynı soru döner durur; arkasında ailesine ne bırakacaktır, yaşam mı, ölüm mü?

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir