‘Esaretin Bedeli’ Tiyatro Sahnesinde

Guguk Kuşu ve Frankenstein gibi kült eserleri sahneye taşıyan Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, şimdi de Birim Sahne bünyesinde dünya sinemasının gelmiş geçmiş en iyi filmi olarak gösterilen, Stephen King’in ölümsüz eserinden uyarlanan ‘Esaretin Bedeli’ni (The Shawshank Redemption), yeni sezonda tiyatro severlerle buluşturuyor.

2017-2018 tiyatro sezonunda Türkiye’de ilk kez sahnelenecek olan “Esaretin Bedeli” için hazırlıklara başladıklarını belirten Kerem Alışık, “Dünya sinemasının en iyisi olarak gösterilen Esaretin Bedeli’ni tiyatro sahnesine taşıyacak olmanın sorumluluğu ve heyecanı içindeyiz. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu olarak, sinematografik tiyatro anlayışıyla bu denli “zorlu” prodüksiyonları gerçekleştirme çabası içinde olmak Tiyatromuza her zaman ayrı bir motivasyon ve güç kaynağı oluyor. Bizi bütün bu üretimlerimizde yalnız bırakmayan izleyicimize kaliteli, üst düzeyde oyunlar izlettirme misyonumuz bütün hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda sahneleyeceğimiz Esaretin Bedeli oyunumuzun hazırlıklarına şimdiden başladık. Türkiye prömiyeri yapacak oyunumuz Türk Tiyatro tarihinde ki yerini alacaktır diye düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi…

Yeni sezonda tiyatro seyircisiyle buluşacak olan Esaretin Bedeli’nin yönetmenliğini Şakir Gürzumar üstlenirken, oyunun dekor-kostüm tasarımını Şirin Dağtekin Yenen yapacak.

 

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir