‘Erkek Oyuncular Daha Çok Kazanıyor’

Hollywood’un kadın ve erkek oyuncular arasındaki ücret eşitsizliğine isyan eden Jennifer Lawrence, aldığı ücretin ne kadar az olduğunu Sony Pictures’ın e-postaları hacklendiği zaman anladığını yazdı ve “Sony’ye değil kendime sinirlendim. Hemen pes ettiğim için pazarlık konusunda iyi olamadım” dedi.

Sony’nin sistemi kasımda hacklenmiş ve sistemden sızan mailler gazete manşetlerinde yer almıştı. Sony’nin patronu Amy Pascal’ın e- postalarından sızan en ilgi çekici bilgilerden biri de, ‘American Hustle’da rol alan oyuncular Jennifer Lawrence ile Amy Adams’ın, yapımın erkek oyuncularından daha az para aldığıydı.

Ünlü oyuncu bir kadın olarak Hollywood’da kendisine karşı sergilenen davranış biçiminden de söz ederek: “Tüm gün boyunca tek duyduğum, kendi fikirlerinden bahseden erkekler. Ben kendi düşüncelerimi aynı netlikte ifade ettiğimde, saldırgan bir şeyler söylemişim gibi düşünülüyor. Fikrimi ‘hoşa gidecek’ bir şekilde söylemenin yolunu bulmak ve hâlâ ‘sevimli’ biri olarak kalabilmeye çabalıyorum” dedi. (BBC)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir