Empire of Light’ın Başrolü Olivia Colman

Searchlight Pictures bünyesinde hayata geçirilecek olan Empire of Light filminin başrolünü kimin üstleneceği resmi olarak açıklandı. Duyuruya göre, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman filmin başrolüne yerleşecek. Empire of Light’ın yönetmenliğini ise Sam Mendes üstlenecek.

The Favourite ile Oscar ödülünün sahibi olan yıldız oyuncu Olivia Colman’ın yeni filmi Empire of Light olacak. 1917 filmiyle büyük bir başarıya imza atan Sam Mendes ise filmin yönetmenliğini üstlenecek. Empire of Light, 1980’li yılların İngiltere’sinde geçecek. Empire of Light hakkında çok fazla ayrıntı verilmedi. Ancak İngiltere’nin Güney Sahili’nde yaşanan romantik bir dram olacağı biliniyor. Filmin hikayesi, eski bir sinema salonunda geçecek.

Başarılı yönetmen Sam Mendes, Empire of Light filmi için görüntü yönetmeni Roger Deakins ile yeniden bir araya gelecek. İkili, 1917 filminde birlikte çalışmıştı. Ayrıca Mendes, Pippa Harris ile birlikte Empire of Light’ın yapımcısı olacak. Sam Mendes, 10 farklı kategoride Oscar’a aday gösterildiği ve dünya çapında 384 milyon dolar gişe hasılatı elde ettiği 1917’nin yanı sıra American Beauty, Skyfall ve Spectre filmleriyle tanınıyor.

Empire of Light, muhtemelen Oscar’da yarışan filmlerden biri olacak. Filmin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı bilinmiyor.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir