FilmArası Dergisi

Ege’nin Meşhur Efesi Sinema Filmi Oluyor!

Bölgede uzun zamandır beyazperdeye aktarılacağı konuşulan tarihi hikâye için düğmeye basıldı!

Güler Nalbantoğlu (Güler Film), TRT ortak yapımcılığında 18. yüzyılın kahraman efesini beyazperdeye taşıyacak. Önümüzdeki günlerde çekimleri başlayacak olan film, 2016 – 2017 sezonunda sinemaseverlerle buluşacak.

Türk televizyon ve sinema sektörünün en çok kullanılan figürlerinden biri olan “efelik” bu film ile ilk kez bir ana hikâye olarak sinemaya taşınmış olacak.

“Atçalı Kel Mehmet Efe”, 2. Mahmut Dönemi’nde, zenginden alıp fakire vererek bölgesinde adaleti sağlar ama dönemin beyleri tarafından da hain ilan edilir. Padişah tarafından hakkında ölüm fermanı çıkar. Ancak ferman yerine getirilmeden bir arazide pusuya düşürülüp öldürülen “Atçalı Kel Mehmet Efe”, bölgenin en sevilen halk kahramanlarından biri olarak anılıyor.

Atça’nın merkezinde bir heykeli de bulunan “Atçalı Kel Mehmet Efe”yi ve aşık olduğu ağa kızı “Emir”i kimin oynayacağı henüz açıklanmadı. Filmin yapımcısı Güler Nalbantoğlu, sinemanın popüler isimlerine teklif götürüldüğünü belirtiyor.

 

 

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017