Doctor Strange 2 Geliyor

2020 yılında çekilmesi planlanan ve ‘Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ adıyla duyurulan film ile ilgi filmin yönetmeni  Scott Derrickson açıklamalarda bulundu. Derrickson ‘Doctor Strange 2 tam olarak bir korku filmi değil fakat içerisinde o tür dahilinde sahneler yer alacak.’

Derrickson, “Multiverse of Madness olarak bulduğumuz filmin başlığı en muhteşem şeydi, bu arada hakkında en fazla heyecanlandıran şeylerden biriydi. Kesin olarak bir korku film olduğunu söyleyemeyeceğim fakat… içinde  korku sekansları olan büyük bir Marvel filmi olacak. Demek istediğim küçük bir çocukken yüzleri yanarken gözlerimi kapatmak zorunda kaldığım Raiders’teki  korku uyandıran sahneleri gibi. Ya da Temple of Doom,  Gremlins’ler ya da Poltergeist’teki gibi. Bu arada bunların hepsi film ve PG-13 (13 Yaş Altı Veli İle İzlenebilir) değerlendirilenler arasında. Bunlar aile rehberliği eşliğinde izlenebilir filmlerdi ve hepsi sevilmişlerdi.”

Vizyon tarihi 7 Mayıs 2021 olarak açıklanan filmde yönetmen koltuğunda bir önceki filmin de yönetmenliğini yapan Scott Derrickson yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen ve Benedict Wong bulunuyor.

(Movie Web)

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir