FilmArası Dergisi

Deadpool Marvel’ın Miladı Mı?

Gişede gösterime girdiğinden beri rekorları tek tek kıran şımarık çocuğumuz Deadpool eleştirmenlerden de geçer not aldı. Mizah seviyesi ve referanslarıyla dikkat çeken film bundan sonra çizgi roman eserlerinin rotasını değiştirmesine yol açabilir.

R-rated etiketiyle gösterime girmesine rağmen hasılattan etkilenmeyen film bilindiği üzere diğer Marvel ya da Dc filmlerinden daha farklı bir yere sahip. Cinsel içerikli sahneleri ve kanlı görsel efektleri ile türünün diğer örneklerinden ayrılan filmin başarısı üzerine yapım şirketleri şimdiden kollarını sıvamış durumda. Bundan sonra çekilecek X-Men filminin +18 etiketi taşıyabileceğini söyleyen Fox demek ki filmin başarısından bir hayli memmun. Bakalım daha çok çocukları düşünerek şiddet sahnelerini kısan Marvel Studios ya da Dc cephesi bu hamlelere nasıl karşılık verecek.

Nebi Salih Küçük

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017