Coen’ler Yazdı, Angeline Jolie Yönetti

Senaryosunu Coen Kardeşler’in yazdığı ve ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin yönettiği ‘Boyun Eğmez’, 20Şubat’ta vizyona giriyor.

Oscar® ödüllü Angelina Jolie, Olimpiyat oyuncusu ve savaş kahramanı Louis “Louie” Zamperini (Jack O’Connell)’nin olağanüstü yaşamını anlatan bu epik dramın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstleniyor. Louie, II. Dünya Savaşı’nda bir uçak kazasından sonra iki mürettebatla birlikte bir salda 47 gün boyunca yaşam mücadelesi vermiş, ardından da Japon Donanması tarafından yakalanarak savaş esirleri kampına gönderilmiştir.

Laura Hillenbrand’ın popüler kitabından (“Seabiscuit: An American Legend”) uyarlanan Unbroken, Zamperini’nin insan ruhunun dayanma gücünü konu olan inanılmaz ve ilham veren gerçek hikâyesini beyazperdeye taşıyor.

Filmde O’Connell’ın yanı sıra, tutuklulukları sırasında beklenmedik bir dostluk kuran savaş esirleri Garrett Hedlund ve John Magaro’yu canlandıran Gleeson ve Wittrock ile Zamperini’nin erkek kardeşi Pete’i canlandıran Alex Russell ve esirler tarafından “Kuş” olarak bilinen acımasız kamp muhafızı karakteriyle ilk İngilizce sinema filmiyle Japon oyuncu Miyavi rol alıyor.

Senaryosunu ünlü Coen Kardeşler’in kaleme aldığı filmin başrollerini Jack O’Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Finn Wittrock, John Magaro ve Alex Russell, Miyavi baylaşıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.