Christopher Nolan Warner Bros.’a Karşı!

Ünlü yönetmen Christopher Nolan Warner Bros.’un 2021 yılına dair filmleri vizyon gösterimleriyle aynı anda HBO Max’da yayınlama kararını eleştirdi.

Warner Bros.’un kararı sinemaların geleceği noktasında birçok tartışmaya sebeb oldu. Nolan bu tartışmaya Warner Bros.’un aldıkları kararı film ekipleriyle ve oyuncularıyla paylaşmaması açısından eleştirerek katıldı.

Beyazperde’nin aktardığına göre Nolan katıldığı programda şu sözleri sarf etti:

“Bununla ilgili çok tartışma dönüyor, çünkü kimseye haber vermediler. 2021’de kalplerinden çalıştıkları filmlerin sinema gösteriminin yapılması geçen dünyanın en iyi yönetmenlerine, dünyanın en iyi yıldızlarına sahipler. Olabilecek en geniş izleyici kitlelerine sahipler. Şimdi ise hiç kimseye danışılmadan yeni yetme bir streaming platformu için kullanılıyorlar. Evet, birçok tartışma var. Çok, çok, çok darmaduman. Bu durum, bu projelere çok şey katan sinemacılara, oyunculara ve insanlara nasıl davrandığınızla ilgili. Konunun onlara danışılmasını, çalışmalarına ne olacağını konuşmayı hak ediyorlar. Uzun vadede stüdyolar sinema deneyiminin geri döneceğini biliyor. Sektörümüzde kısa vadeli kazançlar için pandemi bahane olarak kullanılıyor. Ve bu çok talihsiz bir durum. Bu işi yapmanın bir yolu değil ve aşı yaygınlaştığında, hükümette herkese uygun bir sağlık sorumluluğu oluştuğunda insanlar filmleri görmeye yeniden gidecekler. Sektörün uzun vadeli olasılıkları hakkında umutluyum. İnsanlar filmleri görmeyi seviyor ve yeniden filmleri izlemeye gidecekler.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir