Cezası Belli Oldu

Akademi, Will Smith’i Oscar etkinliklerinden 10 yıl süresince uzak tutacak.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Yönetim Kurulu, 94. Oscar yayını sırasında sunucu Chris Rock’a tokat atan aktör Will Smith’e verilecek cezayı tartışmak üzere cuma sabahı toplandı ve Smith’in Oscar dahil tüm Akademi etkinliklerinden men edilmesi yönünde karar verildi.

Geçen hafta Akademi’den istifa eden Smith, kısa bir süre sonra yaptığı açıklamada, “Akademi’nin kararını kabul ediyorum ve saygı duyuyorum” demişti.

İşte Akademi’den yapılan açıklama:

“94. Oscar Ödülleri, topluluğumuzda geçen yıl inanılmaz işler yapan birçok kişi için bir kutlamaydı; ancak o anlar, Bay Smith’in sahnede sergilediği kabul edilemez ve zararlı davranışlarla gölgelendi. Yayınımız sırasında durumu yeterince ele almadık. Bunun için üzgünüz. Bu bizim için dünya çapındaki misafirlerimiz, izleyicilerimiz ve Akademi ailemiz için bir örnek teşkil etme fırsatıydı ve eşi benzeri görülmemiş bir duruma hazırlıksız yakalandık.

Bugün, Yönetim Kurulu, Will Smith’in istifasını kabul etmenin yanı sıra Oscar’daki eylemlerine en iyi nasıl yanıt verileceğini tartışmak için bir toplantı düzenledi. Kurul, 8 Nisan 2022’den itibaren 10 yıllık bir süre boyunca, Bay Smith’in Akademi Ödülleri dahil, ancak bununla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Akademi etkinliğine veya programına şahsen veya sanal olarak katılmasına izin verilmemesine karar verdi.”

Kaynak: Variety

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir