Çevrimiçi Festival Mart’ta da Devam Ediyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin Nippon Paint sponsorluğundaki yeni seçkisi 5-28 Mart tarihlerinde dijital ortamda izleyiciyle buluşuyor.

İstanbul Film Festivali’nin Mart Seçkisi, prömiyerlerini Venedik, Berlin, Kudüs, Tribeca, Cannes film festivallerinde yapmış ve aralarında sinema tarihinden klasiklerin de yer aldığı 12 filmden oluşuyor.

Programda edebiyat dünyasına içeriden mizahi bir bakış atan, başrollerini Margaret Qualley ile SigoruneyWeaver’ın paylaştığı My SalingerYear / Salinger Yılım; sosyal medya ile fitnesskesişimini bir sanal dünya “fenomeni” gözünden ele alan Sweat / Ter; DollyWells’inNoahBaumbach ve LenaDunham tarzındaki bağımsız komedisi GoodPosture / Güzel Poz; Altın Lale’liTsaiMing-liang’ın 2020 Berlin Teddy Jüri Ödülü kazanan son filmi, Filmekimi’nde sinemada gösterilen Rizi / Days / Günler ve başrolünde bağımsız fantastik ve korku filmlerinde izlemeden duramadığımız Nicolas Cage’in olduğu ColorOut of Space / Uzaydan Gelen Renk yer alıyor.

Mart Seçkisi’nde sinema tarihinde yer etmiş, Küba’nın en tanınmış yönetmenlerinden TomásGutiérrezAlea’nın bürokrasi hicvi La muerte de un burócrata / Death of A Bureaucrat / Bir Bürokratın Ölümü; korku türünün efsane filminin arka planını gözlemleyen Leap of Faith: William Friedkin on TheExorcist / İnançlı Atlayış: Friedkin Şeytan’ı Anlatıyor ve başrolünde TomHiddleston’ın bulunduğu yönetmen JoannaHogg’un İngiliz sinemasındaki yerini sağlamlaştıran aile dramı Archipelago / Takımada filmleri de var.

Yossi&Jagger ile tanınan EytanFox’un yeni filmi Sublet / Kiracı; Hong Sang-soo’nun Berlin’de kendisine En İyi Yönetmen Ödülü getiren son filmi Domangchinyeoja / TheWomanWhoRan / Kaçan Kadın; KellyReichardt’ı üne kavuşturan western Meek’sCutoff / Kestirme Yol veMeksika sinemasının en önemli isimlerinden ArturoRipstein’ın son filmi El DiabloentrelasPiernas / DevilBetweentheLegs / Bacaklarının Arasındaki Şeytan seçkinin öne çıkan diğer filmleri arasında yer alıyor.

Gösterimleri 5 Mart akşamı 21.00’de başlayacak ve filmonline.iksv.org adresinden izlenecek filmlerin biletleri aynı site üzerinden alınabilecek. Bilet alınan filmler, gösterime açık kaldıkları 5’er gün boyunca izlenebilecek. Her hafta sonu yeni eklenen filmler 5 gün sonra 21.01’de gösterimden ve sistemden kalkacak. Önceki seçkilerde olduğu gibi her seansın bilet kapasitesi sınırlı. Filmlere tek tek bilet alınabileceği gibi gösterime açık filmleri içeren Kombine Film Paketleri de daha avantajlı bir fiyatla satın alınabilir. Tüm filmler Türkçe altyazılı gösterilecek, filmlere yalnızca Türkiye’den erişilecek.

İKSV Film Online mobil uygulamasınıiOS ve Android versiyonlarıyla indirebilir, hesabınıza eklenen filmleri uygulama üzerinden izleyebilirsiniz. Mobil uygulamayı AppStore ve Google Play’den indirebilirsiniz.

İstanbul Film Festivali Çevrimiçi Gösterimleri Mart Seçkisi filmleri:

 • Ter / Sweat / MagnusvonHorn / Polonya, İsveç (5 Mart Cuma 21.00 – 10 Mart Çarşamba 21)
 • Takımada / Archipelago / JoannaHogg / İngiltere(6 Mart Cumartesi 21.00 – 11 Mart Perşembe 21.01)
 • Kaçan Kadın / Domangchinyeoja / Thewomanwhoran / Hong Sang-soo / Güney Kore (7 Mart Pazar 21.00 – 12 Mart Cuma 21.01)
 • Günler / Rizi / Days/ TsaiMing-liang / Tayvan(12 Mart Cuma 21.00 – 17 Mart Çarşamba 21.01)
 • Uzaydan Gelen Renk / ColorOut of Space / Richard Stanley / ABD, Malezya, Portekiz(13 Mart Cumartesi 21.00 – 18 Mart Perşembe 21.01)
 • Kestirme Yol / Meek’sCutoff / KellyReichardt / ABD(14 Mart Pazar 21.00 – 19 Mart Cuma 21.01)
 • Güzel Poz / GoodPosture / DollyWells / ABD(19 Mart Cuma 21.00 – 24 Mart Çarşamba 21.01)
 • Kiracı / Sublet / EytanFox / İsrail, ABD(20 Mart Cumartesi 21.00 – 25 Mart Perşembe)
 • İnançlı Atlayış: Friedkin Şeytan’ı Anlatıyor/ Leap of Faith: William Friedkin on TheExorcist /Alexandre O. Philippe / ABD(21 Mart Pazar 21.00 – 26 Mart Cuma 21.01)
 • Salinger Yılım / My SalingerYear / PhilippeFalardeau / Kanada, İrlanda(26 Mart Cuma 21.00 – 31 Mart Çarşamba 21.01)
 • Bacaklarının Arasındaki Şeytan / El DiabloentrelasPiernas / DevilBetweentheLegs / ArturoRipstein / Meksika(27 Mart Cumartesi 21.00 – 1 Nisan Perşembe 21.01)
 • Bir Bürokratın Ölümü / La muerte de un burócrata / Death of A Bureaucrat / TomásGutiérrezAlea / Küba(28 Mart Pazar 21.00 – 2 Nisan Cuma 21.01)

Biletler

Çevrimiçi gösterimlerin biletleri 3 Mart Çarşamba günü 10.30’dan itibaren filmonline.iksv.org adresi üzerinden satışa açılacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir