Cem Yılmaza Ankara’da Büyük İlgi

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz, Ali Baba ve 7 Cüceler filminin özel gösterimi için Ankara’ya geldi. Gösterim öncesi yoğun ilgiyle karşılanan Yılmaz, “İyi bir film yaptık. Günümüzde gülmek lüks değil ihtiyaç. Bu filmle 2 saat de olsa güleceğinizi umuyorum” diye konuştu. Gösterime Ankara’nın tanınmış isimlerinin yanı sıra birçok gazeteci, film
eleştirmeni ve sanatçı katıldı. 

Filmin başlangıcından hemen önce konuşan Cem Yılmaz, seyirciyi espri bombardımanına tuttu. Sinemanın tek kişilik gösteriye göre daha farklı olduğunu aktaran Yılmaz, “Sinemada bir yan salonda Bond oynuyor. Burada bizimki oynuyor. Ama vefa önemli bir şey. Git şimdi yan salona Bond yok. Ama biz buradayız. Bu da bizim bir farkımız olsun” diye konuştu. Zaman zaman filmlerinin oynatıldığı salonlara giderek izleyici olduğunu aktaran Yılmaz, “makyaj ve kostümün dışında nasıl göründüğümüzü görün diye tüm salonları tek tek geziyoruz” ifadelerini kullandı.

Yoğun İlgiye Esprili Karşılık

Kendisine gösterilen yoğun ilgiye ve izleyicilerin cep telefonuyla fotoğraf çekmesine de değinen Yılmaz, “Gittiğimiz her yerde herkesin cep telefonu kullandığını görüyoruz. Bu da güzel bir gelişme” şeklinde konuştu. Yoğun ilginin salonların doluluk oranlarından da anlaşıldığını belirten ünlü komedyen, “Salonları doldurdunuz. Bizi böyle bir günde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Filmimiz bir komedi filmi. Çok eğlendirecek sizi. Biz elimizden geleni yaptık. Artık ülkemizde gülmek bir lüks değil, ihtiyaç. Bu filmle 2 saat de olsa güleceğinizi umuyorum” diye konuşarak kendilerinin de bunu en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını dile getirdi. Yılmaz, “Uzun zamana kalacak işler yapmaya çalışıyoruz. İyi bir komedi olmasını istiyoruz. Yaparken çok eğlendik. Amacımız bugün izlediğimizde bizi eğlendiren filme, önümüzdeki sene baktığımızda ‘güzelmiş galiba’ hissiyatını uyandırmak istiyoruz; üstünden 5 sene geçtiğinde ‘hakikaten güzel filmmiş’ 10 sene geçtiğinde de ‘yahu adamlar zamanında yapmışlar’ dedirtmek lazım. 20 sene sonrasını da siz tahmin edin artık” ifadelerini kullandı.

Yazıp Yönettiği 4. Film

Cem Yılmaz’ın hem yazdığı hem yönettiği 4. film olan Ali Baba ve 7 Cüceler, geçtiğimiz cuma günü gösterime girdi. Yapımcılığını da Cem Yılmaz ve Muzaffer Yıldırım’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda da Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Çetin Altay, IrinaIvkina, YosiMizrahi gibi oyuncular yer alıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir