Cannes Hakkında ‘Sanal’ İddia!

Corona virüsü salgını sebebiyle ulusal ve uluslararası festivallerden erteleme haberleri gelirken, 12-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali’nin akıbeti henüz netleşmedi. Festivalle ilgili bir iptal haberi gelmedi ama sanal ortamda gerçekleşmesi için çalışmaların başladığına dair haberler geliyor.

Yönetim festivalin iptal olup olmamasıyla ilgili açıklamayı 15 Nisan’dan önce yapılmayacağını belirtti. Bu süreçte Cannes Film Market’in sanal ortamda gerçekleşmesi için çalışmalara başlandığı belirtildi. Bunun nedeni dünyaca ünlü film şirketleri ve yapımcılarının festivale gelemeyecek olması. Cannes’in pazarlama müdürü Jerome Pallard, “festival gerçekleşmezse sanal sistem festivalim yerini tamamen alabilir” dedi.

Nihai bilgiye 15 Nisan’dan önce ulaşılamayacak. Normal şartlarda festival programının açıklandığı 16 Nisan tarihinde bu kez festivalin kaderinin ne olduğu belli olacak.

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir