“Cahil Periler” En İyi Dizi Seçildi

Ferzan Özpetek’in yönettiği Cahil Periler dizisi, İtalya Ulusal Sinema Gazetecileri Sendikası tarafından yılın “En İyi Dizisi” seçildi.

Ferzan Özpetek’in 2001 yılında gişe rekoru kıran “Cahil Periler” filmi, Disney İtalya kanalında 8 bölümlük dizi olarak yayınlanıyor.  Yönetmenliğini Ferzan Özpetek’in yaptığı, İtalyan oyuncuların yanı sıra, Burak Deniz ile Serra Yılmaz’ın da rol aldığı dizi, İtalya Ulusal Sinema Gazetecileri Sendikası tarafından yılın en iyi dizisi seçildi.
İtalya’nın en önemli gazetelerinden La Reppublica’nın , “Ferzan Özpetek büyülü dokunuşuyla perileri bu kez de beyaz cama taşıdı” yorumuyla yer verdiği dizinin oyuncularından Ambra Angiolini ile Anna Ferzetti de “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında Nastro D’Argento ödülü kazandı.

Başrollerinde Luca Argentero ile Cristiana Capotondi’nin oynadığı, çekimleri Roma ve İstanbul’da gerçekleştirilen, “aşkın, ailenin ve arkadaşlığın bütünleşmesinden doğan yeni anlamların öyküsü” olarak tanımlanan “Cahil Periler”de, Burak Deniz Serra Yılmaz’ın yeğeni olan bir fotoğrafçıyı canlandırıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir