Bu Hafta Vizyona 9 Film Girdi

Bu hafta sinemalarda 2’si yerli 9 film seyirciyle buluştu.

SAN ANDREAS FAYI

Brad Peyton’un yönettiği ve Dwayne Johnson, Alexandra Daddario, Carla Gugino ile Colton Haynes’in oynadığı “San Andreas Fayı”, aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday filmlerden.

Başrolünde Dwayne Johnson’ın ve Kylie Minogue’nun da rol aldığı felaket filminin konusu şöyle:
“Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma pilotu ve artık araları pek de iyi olmayan eşi, Los Angeles’tan San Fransisco’ya, tek kızlarını kurtarmak için yola çıkarlar ancak kuzeye yaptıkları bu tehlikeli yolculuk, henüz sadece bir başlangıçtır. Ne zaman ‘En kötüsü artık bitti’ diye düşünseler, başlarına daha da kötüsü gelecektir.”

SAVAŞÇI
James Rolleston, Lawrence Makoare, Xavier Horan, Rena Owen, Te Kohe Tuhaka ile Raukura Tarei’nin oynadığı filmin yönetmenliğini Toa Fraser yaptı.

“Apocalypto”, “Son Mohikan” ve “Conan” gibi filmlerin izinden giden “Savaşçı”, izleyiciye Maoriler’in dünyasında epik ve yenilikçi bir aksiyon sunuyor. Eski bir dönemde geçen filmde, babası ve tüm kabilesi öldürülen genç bir savaşçının intikam hikayesi işleniyor.

İYİ BİR YALAN
Oscar adaylı Philippe Falardeau’nun yönettiği filmin başrolünde Oscar ödüllü Reese Witherspoon oynuyor.
Sudanlı 3 gencin hayatta kalma ve zafer hikayesini konu alan filmde başrol oyuncusu Reese Witherspoon’a, çocukluklarında filmde gösterilenden pek de farklı olmayan bir iç savaş geçirmiş Sudanlı aktörler Arnold Oceng, Ger Duany, Emmanuel Jal ve Kuoth Wiel eşlik ediyor.

SENİNLE BİR ÖMÜR
Scott Eastwood, Britt Robertson, Alan Alda ile Jack Huston’un oynadığı filmin yönetmenliğini George Tillman Jr. yaptı.
Dram türündeki filmde, Ünlü New York Times yazarı Nicholas Sparks, aşk, bilgelik ve deneyim içeren bir kutu eski mektupla, sevginin anlamını ve gerçek değerleri yeniden keşfeden iki gencin sıra dışı aşk hikayesini izleyiciye sunuyor.

PARAMPARÇA
Claudia Llosa’nın yönettiği ve Jennifer Connelly, Cillian Murphy, Melanie Laurent ile William Shimell’in oynadığı film, yaklaşık 20 yıl sonra zor durumdaki bir annenin terketmek zorunda kaldığı oğluyla yüzleşmesini konu alıyor.

ÖLÜM FISILTISI
İrlanda yapımı korku filmi “Ölüm Fısıltısı”nın başrolünde Rupert Evans, yönetmen koltuğunda ise Ivan Kavanagh oturuyor.
Filmin konusu özetle şöyle:
“Film arşivciliği yapan David, karısı Alice’in kendisini aldattığından şüphelenmektedir. David’in sıkıntıları, yaşadıkları evin geçmişte vahşi bir cinayete sahne olduğunu öğrenmesiyle farklı bir boyut alacaktır.”

YAK: SEVİMLİ DEV
Tayland yapımı çizgi film, iki farklı robotun bir araya gelip, oluşturucularını bulmak için atıldıkları macerayı konu alıyor.

HAYALET DAYI
Ali Yorgancıoğlu’nun yönettiği filmin başrolünde Settar Tanrıöğen, Ozan Özcan ve Caner Özyurtlu yer alıyor.
Komedi türündeki film, kirli geçmişi yüzünden arafta kalan bir hayalet ve onun yaşadığı eve taşınan iki gencin hikayesini anlatıyor.

PİŞT
Yönetmenliğini Can Sarcan’ın yaptığı filmin başrollerinde sosyal medyadan tanınan Oğuzhan Uğur, Doğa Konakoğlu ve Mustafa Ak oynuyor.
Başroldeki bu üçlüye Zeki Yılmaz, Murat Serezli, Ali Güney ve Betül Arım eşlik ediyor. Filmde, çocukluktan arkadaş olan üç gencin arka arkaya yaşadıkları travmatik olaylar nedeniyle ağır depresyona girerek bir kliniğe yatırılmaları konu ediliyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir