Altın Boğa Kısa Film Yarışması Başlıyor!

Liseli genç yönetmenler için yine liseliler tarafından düzenlenen ve alanında ilk olan 12. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nı uluslararası platforma taşıyan İstanbul Lisesi Sinema Kulübü, ilk festivalini düzenlemeye hazırlanıyor.

2-4 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek “Altın Boğa Kısa Film Festivali”; üç gün süresince yerli ve yabancı kısa film seçkilerini, alanında uzman kişilerle yapılacak atölye ve söyleşileri genç sinemaseverlerle buluşturacak. 2 Haziran’da açılış galasıyla başlayacak festival, 4 Haziran gecesi birincilik ödülü “Altın Boğa”nın sahibini bulacağı ödül töreniyle sona erecek. Öncelikli hedefi lise öğrencilerini hem teorik hem pratik sinema alanında filmarasi-altin-aslan-kisa-film-yarismasi2aydınlatmak olan, danışmanlığını SİYAD üyesi Fırat Sayıcı’nın üstlendiği Altın Boğa Kısa Film Festivali’ne İstanbul Lisesi ve Pera Müzesi ev sahipliği yapacak. Engin Çağlar, Atilla Dorsay, Bennu Yıldırımlar, Ertuğrul Karslıoğlu, Serdar Akbıyık, Peyami Çelikcan, Selim Evci, Ali Demirel ve Mahmut Fazıl Coşkun; yarışmanın kesinleşen jürilerinden.

Festival programının önümüzdeki günlerde belirginleşecek detayları ve Altın Boğa Kısa Film Yarışması’yla ilgili ayrıntılı bilgi için www.ielsinema.com adresi takip edilebilir.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir