‘Bu Dünyadan Bir Yıldız Kenter Geçti’

Türk Tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter, saat 19.00 sıralarında tedavi gördüğü özel bir hastanede 91 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü tiyatrocunun ölüm haberini alan Demet Akbağ, Mahsun Kırmızıgül, Işıl Yücesoy, Yılmaz Erdoğna’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü isim üzüntülerini dile getiren mesajlar paylaştı.

Hocaların Hocasını Kaybettik

Mahsun Kırmızıgül: “Çok üzgünüm, ben ailesinin, hem sanat dünyasında tiyatro dünyasına, sinema dünyasının herkesin başı sağ olsun. Çok değerli bir hocayı kaybettik, hocaların hocasını kaybettik. Benim hayatımda apayrı yeri var. Eğer Beyaz Melek varsa, orada yönetmenlik yaptıysam ben ona borçluyum. Benim o filmi çekmem gerektiğini bana Yıldız Hoca söylemişti. Bunu da ilk kez söylüyorum. Setin ilk gününde, sahnenin ilk planı için hazırlıklar yapıldıktan son motor diyeceğim zaman ‘Bir saniye canikom’ dedi. Biz hepimiz Gazanfer Özcan Nejat Uygur, Erol Günaydın ve çıkıp şunu söyledi, ‘Sen hepimizin hocasısın. Biz sana inanıyor, güveniyoruz’ dediler. İlk kez film çeken birisi için bu çok önemliydi. Çünkü gerçekten büyük bir set, ilk kez film çekeceğim. Bana söylediği o sözle, ekibin bütün oyuncularına o set bitene kadar görmeliydiniz. Birçok dizi ve film setinde bulundum ama Beyaz Melek’in seti beni gerçekten çok anlamlı, bir o kadar farklıydı. Herkesin başı sağ olsun”

“Bu Perde Hiç Bir Zaman Kapanmayacak”

Işıl Yücesoy: “Sayın YILDIZ KENTER aramızdan ayrıldı… Ama yetiştirdiği öğrencilerde, oyunlarını seyreden seyircinin yüreğinde yaşayacak. Bu perde hiç bir zaman kapanmayacak… Başımız sağ olsun”.

“Bu Dünyadan Yıldız Kenter Geçti…”

Yılmaz Erdoğan: “Türk tiyatro ve sinemasına unutulmayacak katkılarda bulunan, yeri dolmayacak bir duayeni kaybettik. Bu dünyadan Yıldız Kenter geçti…”

“Şimdi İkinci Perdeye Giriyoruz”

Demet Evgar: “Şimdi ikinci perdeye giriyoruz. Hep olmamızı istediğin yerdeyiz yani. Nasıl oluyor bilmiyorum, yine yanı başımdasın…”

“Bir Yıldız Daha Kaydı”

Gani Müjde: “Bir Yıldız daha kaydı. Üstelik çok büyük bir boşluk oluştu. Güle güle büyük usta.”

Hepimiz Senin Öğrencileriniz

Tolga Çevik: Türk Tiyatrosu’nda bir devir kapandı. Nur içinde yat #YıldızKenter.Hepimizde emeğin var.Hepimiz senin öğrencileriniz.

Disiplinin Kadın Adı

Ayşegül Aldinç: İçimden bi şey koptu. Sizden geriye olağanüstü bir kariyer, hocaların hocası olma özelliğiniz, disiplin ve dirayetin kadın adı, kulaklarımızdan silinmeyecek caniko hitabınız ve buralara sığmayacak çok fazla olumlu özellik kaldı. Mekanınız cennet, ruhunuz şâd olsun. #YildizKenter

Binlerce Teşekkür

Demet Akbağ: Canım hocam, ustam, Türk tiyatrosuna ve bizlere verdiğin emek için binlerce teşekkür. Adın gibi yıldızlar içinde uyu. Sonsuz saygı, sevgiyle..

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir