BluTV’den Yeni Hedefler

BluTV Ceo’su A. Doğan Yalçındağ katıldığı Youtube programında girişimcilik hikayesini anlattı.

Programda BluTV’nin kuruluşunu, yaşadıkları sorunları, bakış açısını değiştirdiği noktaları anlatıyor. Discovery ile gerçekleşen yatırımın yurt dışı büyümesi için önemli bir adım olduğunu belirtiyor.

Yalçındağ BluTV’nin 2021 yılı içerisindeki projelerini şöyle sıralıyor:

  • Nisan ayından itibaren her ay büyük bir projeyi yayınlamak
  • Nisan ayında Discovery Plus yayında olması
  • Film kategorilerinde ciddi bir içerik artışı
  • Disney film ve dizileri katalogda yer alması
  • 12 tane belgesel üretilmesi

Projeler yanı sıra büyük dönem dizisi Yeşilçam’ın Nisan ayında yayında olacağı ve Saygı, Alef, Sokağın Çocukları dizilerinin 2. sezonlarının geleceğini belirtiyor. Birkaç büyük sürpriz projenin olduğunuda ekliyor.

İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Yüksek lisansını Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında, "Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi" başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı "Sinema ve Felsefe" dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. 2019-2021 yılları arasında filmarasidergisi.com 'un yayın koordinatörlüğünü yaptı. Şimdilerde ise haberleri, röportajları ve sinema yazılarıyla yer alıyor. 2022 yılından itibaren Litros Sanat Dijital Kültür Sanat Gazetesi'nde editör olarak çalışıyor. Sinemanın gücüne inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir