‘Bir Umut’un Setine Basın Ziyareti

Yönetmenliğini Ümit Köreken’in üstlendiği ve çekimleri Bursa’da devam eden “Bir Umut” film setini ulusal ve yerel basın mensupları ziyaret etti.

Yönetmenliğini “Mavi Bisiklet”in bol ödüllü yönetmeni Ümit Köreken’in üstlendiği; başrollerinde Baran Şükrü Babacan, Eylem Yıldız ve Funda Eskioğlu’nun yer aldığı “Bir Umut” filmine set ziyareti gerçekleşti. Çekimleri Bursa’da devam eden filmin setine ulusal ve yerel basından gazeteci ve sinema yazarları ziyaret gerçekleştirdi. 

Çekimleri Covid-19 kapsamında alınan önlemlerle tüm hijyen kurallarına uyularak gerçekleşen filmin yönetmen ve oyuncularıyla buluşan basın mensupları, filmin hikâyesini, karakterleri, çekimlere dair merak edilenleri filmin yönetmeni ve oyuncularından dinleme fırsatı buldular. Ziyaret için basın mensuplarına teşekkür eden yönetmen Ümit Köreken, çekimler öncesinde geldiği Bursa’da Bir Umut filmine yerel katkı sağlayan sinema ve sanata kıymet veren tüm kurum, kuruluş ve vizyoner iş insanlarına destekleri için de teşekkürlerini sundu.

Yapımcılığını Drama Yapım’ın üstlendiği ve çekimleri Bursa’da devam eden filmin önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek ulusal ve uluslararası çeşitli film festivallerinde gösterilmesi planlanıyor. 

Filmin Kısa Hikayesi:

Umut (35), sinema filmlerinde rol almak isteyen bir oyuncudur. Eşi Asiye (43) kendi kurdukları özel tiyatroda yönetmenlik yapmaktadır. Umut, on dört yaşında iken babasını kaybetmiş, annesinin üç çocuklu bir adamla evlenmesi üzerine Bursa’da yaşayan dayısının yanına gönderilmiştir. Bu olaydan sonra yirmi yıl boyunca annesi ile hiç görüşmemiştir. Sınırda yaşadığı sorun nedeniyle Bursa’ya dönemeyen tır şoförü dayısından bir telefon alır. Anadolu’nun küçük bir kasabasında yaşayan annesi MS hastalığı nedeniyle tedavi için Bursa’ya gelmiştir. Annesinin tedavisiyle ilgilenmek zorunda kalan Umut hastanede sürpriz bir şekilde Asiye’nin hamile olduğunu öğrenir. Bu durum Umut’un çocuk sahibi olmak istememesi nedeniyle büyük bir tartışmaya neden olur. Asiye telefonunun da içinde bulunduğu çantasını almadan ortadan kaybolur. Umut çok uğraşsa da ondan hiçbir haber alamaz. Yaşadığı yoğun stres ve yıllardır içinde biriktirdiği duygular nedeniyle annesi ile büyük bir hesaplaşma yaşarlar ve annesi de ansızın ortadan kaybolur. Gece boyu Asiye’yi ve annesini arayan Umut, sabah her ikisinden de beklenmedik haberler alır. Fakat sadece birine yetişebilme şansı vardır.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir